Skocz do zawartości

e90 czyszczenie skóry


lukaszh94

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dziś postanowiłem odzwieżyć skóre w moim bmw kupiłem środek gliptone gt15 do skór kolorowych ponieważ mam w swoim bmw mam beżową skóre więc na początku zrobiłem próbe w niewidocznuym miejscu i po spsikaniu skóry środkiem i po przetarciu ręcznikiem papierowym tak jak w instrukcji na ręczniku pojawił sie beżowy prud a na fotelu czarne plamy ale po wyschnięciu jest ok. Co o tym sądzicie czy czyścić całe wnętrze czy nie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakiej formie jest ten środek? Ja czyszczę beżową skórę środkiem colourlock soft clean. Ma on postać piany i być może dla tego nie zostawia plam które w twoim przypadku zapewne oznaczają przemoczenie skóry. Dodatkowo ten środek czyści bardzo delikatnie i na papierze którym go wycieram jest tylko brud, nie widać koloru skóry. Ja bym chyba nie czyścił takim środkiem po starciu którego szmatka lub papier mają kolor skóry bo to może świadczyć o ścieraniu farby.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja czyściłem swoją beżową skróre po zakupie za pomocą:

 

1. Preparaty z ColourLock - pianka, szczotka, mikrofibra, a na końcu mleczko do impregnacji. Wyczyściło OK. Wyglądało dobrze.

 

Zużyłem całość na całość.

 

Później kupiłem zestaw Gliptone, na zaś.

 

Użyłem po ~4 miesiącach od czyszczenia. Mam wrażenie że doczyścił lepiej, wtedy widocznie było złudne że jest czysto.

Gliptone ma konsystencje jakby miodu.

Czyści się ciężej, ale oszczędniej. Zestaw powinien starczyć na 3-4 czyszczenia całego auta - być możne. Bo teraz już nie są takie brudne jak były na początku. Na początku czyściłem też boczki.

 

Na koniec conditioner i zawieszka pod fotel o zapachu skóry.

Ew. zapach skóry z colour lock (super zapach, choć nie przypomina do bólu zapachu skóry, mimo to jest ładny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Okazało się że wcześniej skóra była spsikana jakimś tanim środkiem koloryzującym czy coś w tym stylu wyczyscilem cale wnętrze co prawda wcześniej fotele wydawały się ok po wyczyszczeniu są o 200% czysciejsze mam w domu nowy samochód i skóra w moim samochodzie jest w dotyku taka sama jak w tym nowym polecam wszystkim środki gliptone jak dla mnie super
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.