Skocz do zawartości

328i M52TU28 Kolektor wydechowy z e39 M54?


manolo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Planuje wymiane katalizatorow w swoim M52TU28 (pekly) i mam pod reka caly kolektor wydechowy z M54 525i. Probowalem znalezc cokolwiek na ten temat ale nic mi sie nie udalo, dziwne wydaje mi sie, ze ten kolektor nie wystepuje w e46 w analogicznym silniku. Czy ktos zetknal sie z zamiarem wymiany kolektora w tej konfiguracji i w jakis sposob (moze z powodu innych wymairow) takowy do e46 nie wszedl?

Z gory dzieki za jakiekolwiek spostrzezenia, numer czesci oem : 18407508807 http://www.realoem.com/bmw/enUS/showparts?id=DT41-EUR-03_2000_E39_BMW_525i&diagId=11_2183#18407508807

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Wyczytalem gdzies, ze najprawdopodobniej kolektor z katami nie wejdzie bo ugiecie jest zbyt szerokie do wymiarow komory e46. W poniedzialek zacznie sie operacja przeszczepu samych katow z z tego kolektora, ajk sie zajkonczy sukcesem to dam znac co i jak na przyszlosc, jak nie to juz nigdy nie dam znac bo sie pozbede tego auta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem sporo BMW e46 i e39 i w każdym z nich w silnikach M52TU i M54 widziałem te same kolektory. Moim zdaniem one są identyczne. Nie ma co patrzeć na nr w katalogach, bo zmieniali je w zależności od roczników, norm spalin itp. Zdjęcia z realoem też nie odwzorowują tego, co jest w rzeczywistości. W sprzedaży używek są generalnie dwa rodzaje kolektorów do M52TU i M54, te tańsze, wygięte jak baran, gdzie sondy są wkręcone pod kątem bardziej od boku pochodzą z wersji RHD i średnio pasują do naszych aut, bo trzeba by sondy wymieniać na takie z dłuższym kablem. Natomiast drugi typ wygląda na bardziej symetryczny, gdzie sondy są wkręcone pionowo w otwory na wysokości drugiego i piątego cylindra i te właśnie pasują do naszych e46 i e39 (LHD).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.