Skocz do zawartości

Zepsuty hamulec ręczny


NapaleniecNaBMW

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, chciałbym sie dowiedzieć co się stało z moich hamulcem. Otóż nacisnąłem guzik by zwolnić ręczny i gdy już zwolnielem ręczny guzik został w srodku nie odskoczył oraz ręczny przestał działać. Ktoś mógłby mi pomóc bo nwm czy to pierdoła którą mogę zrobić sam czy muszę udać sie do mechanika? Z góry dziękuje za pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zdejmij mieszek i zobacz co się stało.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie łapie w sensie - dźwignia od ręcznego nie chce po zaciągnięciu zostać w górnej pozycji i wraca do poziomego położenia czy w sensie, że hamulec nie trzyma kół?

Guzik jak się wcisnął i został to trzeba by to rozebrać - może się jakoś sklinował. To, że nie trzyma kół zablokowanych to nic nowego - ręczny w e39 jest strasznie kiepski. Można próbować podkręcić regulatory w tarczobębnach ale to wystarcza tylko na dość krótki czas. Wystarczy wykręcić jedną ze śrub w feldze i ustawić koło w odpowiednim położeniu (nie pamiętam już czy na górze, czy na dole i pojawi się tam "ząbkowana beczółka, którą trzeba długim śrubokrętem obracać rozpierając szczęki hamulca). Można też sprawdzić, czy nie ma luzu na linkach i skasować go podkręceniem śrub przy dźwigni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.