Skocz do zawartości

340i czy X4 M40i


swider16

Rekomendowane odpowiedzi

Najlepiej przejechac sie obydwoma i zobaczyc w ktorym lepiej sie czujesz. X4 wydaje sie byc bardziej rodzinne, chociaz nie wiem jak z iloscia miejsca z tylu. Kolejna sprawa ze obecna seria 3 niedlugo bedzie miala nastepce i obecny model straci zapewne wiecej na wartosci niz 2 lata nowsza(modelowo) x4. Jezeli chodzi o 440 to mialem okazje jezdzic 4 Gran Coupe i zdecydowanie brakuje tam miejsca nad glową w drugim rzedzie. Jezeli masz male dzieci i Ci to nie przeszkadza to tez bym wybral 4 GC.

Sprawdź wartość katalizatora w swoim BMW.


https://www.autokat-katalizatory.pl/cennik-skupu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W X3 35i, X4 M40i i X4 35i (podejrzewam że w X3 40i nic się nie zmieni), musisz liczyć się z jednym uporczywym faktem - hamulce są z g0wn0litu i tarcze padają na potęgę przy szybkiej jeździe.

Do 340i możesz zamówić duży hamulec M z tarczami 370x30 przód i 345x24 tył. Masz też do wyboru nadwozie F30 i F31.

Do czego ma Ci służyć auto? Mam w domu X3 35i i F32 435i także chętnie podzielę się wrażeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie ma służyć do dojazdów do pracy. 50% trasa i 50% miasto razem 15km.

Czasem dalsze trasy i rzadko wyjazdy w 3-4 osoby. Wiec większość czasu jeżdżę sam lub we dwójkę.

Teraz jeszcze myśle czy może trochę dłużej poczekać z 2 lata i kupić rs3, większy nie będzie potrzebny bo w tym czasie syna wygonie. Jest tyle tych samochodów że człowiek już głupieje :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RS3 to trochę inne auto od tych co wymieniłeś - nie jeździłem RS'em zatem ciężko się odnieść. Ale w Twoich założeniach nawet F32 440i by dało też radę. ;) X4/X3 jest z tym motorem fajny, dobrze się prowadzi ale w porównaniu do innych aut z kategorii suv. F30 czy F32 daje więcej przyjemności z prowadzenia. Poza tym ma dużo lepsze hamulce o których wcześniej wspomniałem. Jedyną przewagą X jest bagażnik - i to już nawet nie tyle pojemność co dostęp i łatwość załadunku.

W kwestii komfortu - oba auta mam na 19" z oponami ROF i o ile dziury mniej czuć w X to dużo mniej stabilnie prowadzi się po nierównych drogach. Plus dla X'a to parkowanie i napęd w zimie.

Dla mnie F32 z rwd jest lepsze a i jako auto rodzinne się sprawdza - dedykowane torby do bagażnika + box na dach na wózek dla dziecka i jakieś drobne graty i nie widzę potrzeby posiadania kombi czy suv'a ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rs3 inne bo to głównie samochód dla mnie, a na wyjazd jakiś tez da radę a myślałem o x4 bo lubię suvy. Jezdze teraz niskim autem i żyje.

F32 dobre tylko w tej cenie kupię rs3, dlatego napisałem w poście ze główna rzecz to silnik reszta funkcjonalnosc itd. A 340i i x4 to coś o czym pierwszym pomyślałem bo miałem już merca E coupe i stwierdziłem ze to nie dla mnie.

 

A za elektryczne i te inne to podziękuje musi być benzyna i tyle w temacie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.