Skocz do zawartości

Alert zużycia klocków


NumB-3R

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów. W styczniu tego roku wymieniłem tylne klocki hamulcowe, jak wiadomo z czujnikiem. Minęło niecałe 10 tys km a alarm kwiczy ze klocki się skończyły. Patrzę z tylu grubość okładziny ma z 8 mm może 7. Czy mogły się juz tak szybko skończyć ? Jaki jest próg graniczny ich zużycia czy może czujnik zwariował ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tą pierwszą opcję mogę spokojnie wykonać co do drugiej nie mam już takiej wiedzy w tym wypadku.

 

A czy wiecie jak jest z tym stopniem zużycia ? Jaka jest minimalna grubość gdzie czujnik powinien wyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi zerwalo oba czujniki w okolicach 50k km - klocki mialy wtedy ok 3-4mm. Przejechalem jeszcze 10k km kontrolujac co jakis czas grubosc i wymienilem komplet klocki+czujniki przy przebiegu 60k km - klocki mialy wtedy jeszcze ponad 2mm. Bardziej denerwowal mnie komunikat idrive o tym, ze uklad hamulcowy jest niesprawny niz to, ze klocki maja 2mm.

 

Jak wyzej najlepiej zewrzec przewody do czujnika i zresetowac przez menu serwisowe w aucie (niepotrzebny zaden interfejs) - jesli bedzie OK to znaczy, ze czujnik starl sie (zle mocowanie?) lub jest uszkodzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montował kolega mechanik i przód wszystko dobrze śmiga. Z tylu mam czujnik ATE. Dziś podskoczę do innego faceta by to rozebrał i zrobił co piszesz. Bo klocki prawie nowe montowane w lutym.

 

A pytanie czy warto przejść z serii Bmw na EBC ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zmieniłem serie na EBC Yellow Stuff. Jeżeli chodzi o zwyczajną jazdę po mieście czy w trasie to dużej różnicy nie odczuwam w hamowaniu. Jedyny problem to taki, że te klocki piszczą po rozgrzaniu, w momencie jak delikatnie hamujesz - chyba przypadłość większości tuningowych klocków. Planuje zabrać auto na tor jeszcze w te wakacje i wtedy będę mógł powiedzieć coś więcej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Textar hamowanie było ok ale jednak tylne zeszły, jeden sie minimalnie zawiesił. Jeżdzę ostro i tez tsk hamuje ale nie sądziłem ze od lutego zetrą sie całe. Zimmermany na przodzie zdały swietnie egzamin bo 30 tys starcza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.