Skocz do zawartości

E60 Problem z idrive i ekranem, Profession problem termiczny


Rafal9559

Rekomendowane odpowiedzi

viewtopic.php?f=73&t=117891

 

 

Witam to mój pierwszy temat. Mianowicie mam problem z ekranem nawigacji i radia. Zauważyłem ze gdy wyjeżdżam rano z chłodnego garażu to wszystko jest Ok radio tzn ekran włącza się bez problemu, natomiast gdy jest ciepło na zewnątrz i samochód się nagrzeje i przychodzę pomkilku godzina to ekran już się nie włącza. Komunikaty słychać( np nie zapięte pasy) ale radio i ekran nie działają. A gdy auto straci już wysoka temperaturę wewnętrzna to jest znowu Ok. Gdy są upały to ekran włączy się dopiero po nocy. Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Przegrzewa się moduł mulf, możesz go wysłać do naprawy, jest sporo firm które je naprawiają. Teraz możesz go odpiąć aby ekran i radio działało cały czas. Zrób tak jak na filmie: https://www.youtube.com/watch?v=b4MQUMs5TSk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Chyba muszę Cię zmartwić, ale to raczej nie będzie mulf. Przegrzewający się mulf będzie powodował zawiechy całego systemu, ale nie wyłączanie się ekranu. Raczej pada Ci jednostka główna. Jeśli pada, któryś z modułów na pętli światłowodowej to można to sprawdzić choćby inpą, choć trzeba wiedzieć co i jak.

 

Pozdrawiam. Emil.

Diagnostyka. Naprawy elektroniki i elektryki. Nawigacje, mapy, język polski. Doposażenia. Specjalizacja seria E.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednostka centralna to ta, w którą wkładasz płytę/płyty, zależnie od wersji jaką masz (busines 1 płyta, profesional 2 płyty). Generalnie jeśli prowadzisz auto do speca to tylko do takiego, który ogarnia bmw, do zwykłego elektryka/elektronika nie ma sensu. Zresztą jak ktoś jest w temacie to diagnozę postawi bardzo szybko. Problem, który dopadł Ciebie jest doskonale znany w E60 szczególnie przed Liftem. Jakbyś miał radio busines to odzywaj się pomogę.

 

Pozdr. Emil.

Diagnostyka. Naprawy elektroniki i elektryki. Nawigacje, mapy, język polski. Doposażenia. Specjalizacja seria E.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jednak wymiana lub naprawa jednostki centralnej ccc. Nie mogę powiedzieć co dokładnie siada w tych radiach, ponieważ może być dużo przyczyn. Spec polecił mi wymianę na model po liftowy ponoć z nimi nie ma już tych problemów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tu masz instrukcje jak naprawić nawigację.

https://www.motor-talk.de/forum/aktion/Attachment.html?attachmentId=728506

Najczęściej padają kondensatory

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.