Skocz do zawartości

Nowy cennik i niewielkie zmiany w wyposażeniu


Pe.te

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Dzisiaj zaglądnąłem do salonu - aktualnie zamawiane F48 trafiają do produkcji na lipiec.

Auta do produkcji lipcowej zamawiane są już według nowego cennika - póki co jest on niedostępny dla klientów (na stronie bmw oraz w konfiguratorze jest jeszcze "stary" cennik).

 

Niestety jest trochę drożej, np. bazowa wersja xDrive 2.0i 8-aut. zdrożała ze 164.100 zł na 166.600 zł.

Zdrożały też pakiety wyposażenia, przykładowo ZPI Pakiet Innowacji z 13.317,- na 14.010,- pozostałe pakiety zdrożały mniej.

 

Ale za to pojawiły się nowe opcje :D

Samochody zamawiane na lipiec mogą być już wyposażone w:

- 6NW Telefonia komfortowa z ładowaniem bezprzewodowym

- 6WD WLAN Hotspot

Nie wiem ile kosztują te opcje solo, ale obie są od lipca zawarte w pakiecie ZD7 ConnectedDrive Plus Package (który zdrożał niespełna 300 zł).

 

Póki co opcji Apple CarPlay (6CP) w cenniku niestety nadal nie ma... ale według zapowiedzi BMW w F48 opcja ta ma być dostępna "od lata 2017".

 

***

6NW Telefonia komfortowa z ładowaniem bezprzewodowym

 

System telefoniczny z ładowaniem bezprzewodowym obejmuje nieckę z funkcją ładowania bezprzewodowego i ostrzeżeniem przed pozostawionym telefonem w aucie. A oprócz tego dwa w pełni funkcjonalne gniazda USB umożliwiające szybkie ładowanie urządzeń mobilnych prądem do 2 A. Antena dachowa zapewnia co najmniej tak dobrą optymalną łączność z siecią komórkową jak poza samochodem. Drugi mikrofon z dodatkową regulacją głośności gwarantuje również pasażerowi obok kierowcy wyraźny dźwięk zestawu głośnomówiącego. Złącze Bluetooth umożliwia jednoczesne podłączenie dwóch telefonów komórkowych i jednego odtwarzacza audio. Pakiet telefoniczny obejmuje ponadto funkcję Bluetooth Office z dostępem do kalendarza, SMS-ów i poczty elektronicznej w kompatybilnych smartfonach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, ze największa zmianą w modelach MY2018 jest rezygnacja z dotychczasowego dostawcy 6 i 8 biegów skrzyń Aisin na rzecz 7 biegowej skrzyni typu DCT (coś na wzór VW DSG). Dotyczy to wszystkich aut grupy BMW na platformie UKL. Z tym wiąże się również zamiana wyglądu lewarka na wzór tego z modeli wyposażonych w ZF:

 

http://www.bmwblog.com/2017/05/12/bmw-add-seven-speed-dual-clutch-transmission-ukl-models/

 

Na forum Bimmer twierdzą, ze to uwstecznienie pod naciskiem "ekoswirow" i księgowych.

 

Ponadto, auto zyska dotykowy ekran na ten jaki już można spotkać w nowym Mini Countryman.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

No ciekawa sprawa z tą skrzynią...

W sumie produkcja lipcowa to teoretycznie już nowy rok modelowy - może ten wzrost ceny bazowej ma z tym jakiś związek...

 

EDIT:

Na austriackiej stronie BMW jest już nowy konfigurator.

 

Skrzynia 7-DCT jest dostępna tylko dla najsłabszej wersji benzynowej FWD (sDrive18i), dla pozostałych nadal jest skrzynia Aisin.

Z innych ciekawostek - iDrive jest już w wersji 5.0

O dotykowym ekranie nie ma wzmianki, jest natomiast dostępne AppleCarPlay.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

To akurat nie ma nic wspólnego z rabatem :wink:

Aczkolwiek rabat 15-16% na X1 zacny (o ile mówimy o rabacie na auto do produkcji, nie stock'owym; i oczywiście nie u brokera). Ja w salonie dla F48 najwyżej dobiłem do 14.5% :mrgreen:

 

Wracając do skrzyni.

Wygląd drążka 7-DCT można sobie pooglądać na wspomnianym powyżej austriackim konfiguratorze, wybierając wersję sDrive18i.

Drążek faktycznie podobny do skrzyni ZF - na pewno wygodniejszy od Aisin choćby dzięki temu, że ma automatyczny tryb P (przycisk).

Ciekawe czy przy okazji pojawi się Auto-Hold...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem przepraszam.

Akurat chciałem powiedzieć że podwyszki rzędu 3000-4500 na aucie nie robią dużej różnicy przy takim rabacie. Taki rabat na auto do produkcji dają w Częstochowie. Jak ktoś jest zainteresowany to podam z którym handlowcem pogadać. Auto normalnie od dealera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Coś ostatnio "zamarło" forum F48.

To może napiszę, jakie są aktualnie promocje na X1 (odgórne, tzn. od BMW Polska, niezależne od rabatu udzielonego przez dealera).

 

Są zasadniczo dwie:

- przy wyborze wyposażenia dodatkowego za >= 30.000 zł dostaje się nań rabat w wysokości 10.000 zł

- przy wyborze panoramicznego okna dachowego dostaje się nań rabat w wysokości 1700 zł (czyli zamiast 5595 zł kosztuje ono 3895 zł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Rzeczywiście coś cicho się zrobiło :8).

 

Fajna cena za panorame - z tego co pamiętam przy mojej konfiguracji to chyba było nawet drożej niż te 5.5k i w końcu się nie zdecydowałem. Btw, muszę powtórzyć moją mantrę - czy ktoś już coś wie o update systemu iDrive w F48 do tych nowych wizualnie wersji? (ofc, bez touchscreena :)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Teoretycznie F48 MY18 (czyli zamawiane od początku czerwca) mają już iDrvie "kafelkowe" (plus podobno dodatkowo touchscreen).

Czy tak jest w rzeczywistości - potwierdzę na przełomie lipca/sierpnia, bo wtedy mam planowany odbiór.

 

Ale jeśli MY18 faktycznie ma już iDrive 5.0 - to znaczy, że wersja "kafelkowa" dla F48 jest już opracowana, więc (ponownie teoretycznie) nic nie powinno stać na przeszkodzie aby móc z'upgrade'ować dotychczasowe wersje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Na stronie BMW jest już uaktualniony konfigurator dla MY18, według cennika/wyposażenia obowiązującego od 01.07.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie BMW jest już uaktualniony konfigurator dla MY18, według cennika/wyposażenia obowiązującego od 01.07.

 

Hej Pe.te, rzeczywiście jest nowy cennik. Na miniaturce systemu nawigacji już widać wizualizację nowego systemu iDrive, tego "kafelkowego". Mam nadzieję, że update wkrótce się pojawi dla reszt F48'ek. :8)

 

Vaas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę Was martwić ale nigdzie nie było napisane że samochody już wyprodukowane dostaną update systemu. Nie znam przypadku gdy to nastąpiło, to niestety nie smartfony..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Nie chcę Was martwić ale nigdzie nie było napisane że samochody już wyprodukowane dostaną update systemu. Nie znam przypadku gdy to nastąpiło, to niestety nie smartfony..

 

Jestem przekonany, ze nie będzie aktualizacji do nowej wersji dla aut sprzed 07.17.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Zasłużeni forumowicze

Czy w autach ze standardowym iDrive (nie okienkowym) w menu "Status Pojazdu" pokazuje Wam orientacyjny przebieg do końca klocków hamulcowych...?

Mam nadzieje, ze to jeden z błędów iDrive 5, a nie celowe zubożenie funkcjonalności auta... :?

 

I drugie pytanie - macie słowne potwierdzanie liter wpisywanych na touch'padzie...?

Bez tego funkcjonalność touchpad'a jest słaba - nie uwierzę, ze celowo to usunęli :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w autach ze standardowym iDrive (nie okienkowym) w menu "Status Pojazdu" pokazuje Wam orientacyjny przebieg do końca klocków hamulcowych...?

Mam nadzieje, ze to jeden z błędów iDrive 5, a nie celowe zubożenie funkcjonalności auta... :?

 

I drugie pytanie - macie słowne potwierdzanie liter wpisywanych na touch'padzie...?

Bez tego funkcjonalność touchpad'a jest słaba - nie uwierzę, ze celowo to usunęli :x

 

Hej Pe.te - mam standardowy iDrive. Nie pamiętam jak jest z klockami (chociaż wydaje mi się, że jest orientacyjny przebieg) ale na 100% wpisywanie liter przez touchpad jest głosowo potwierdzane. Sprawdź czy przypadkiem nie wyłączyłeś sobie głosowego potwierdzenia. Jedna z ikonek po lewej stronie podczas wpisywania włącza/wyłącza tę opcję

Vaas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w autach ze standardowym iDrive (nie okienkowym) w menu "Status Pojazdu" pokazuje Wam orientacyjny przebieg do końca klocków hamulcowych...?

Mam nadzieje, ze to jeden z błędów iDrive 5, a nie celowe zubożenie funkcjonalności auta... :?

 

I drugie pytanie - macie słowne potwierdzanie liter wpisywanych na touch'padzie...?

Bez tego funkcjonalność touchpad'a jest słaba - nie uwierzę, ze celowo to usunęli :x

 

Nie przypominam sobie, żeby gdziekolwiek pojawiała się informacja o klockach hamulcowych, jeszcze sprawdzę.

 

Potwierdzanie głosowe liter wpisywanych na touchpadzie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Dzięki za odpowiedzi.

 

Co do głosowego potwierdzania - problem wlasnie w tym, ze nie mam takiej opcji w menu (w F11 mam, wiec wiem gdzie w menu powinna byc). Co ciekawe, w instrukcji jest opisana :wink: wiec to pewnie jeden z błędów nowego iDrive :?

 

Co do przebiegu podawanego dla klocków - to jest czysto software'owa funkcja, która tak naprawdę nic producenta nie kosztuje. Jeśli ja usunęli w F48 to tylko z powodów pozycjonowania (na siłę) modelu na niższej półce...

A szkoda, bo to wygodny feature - można sobie z wyprzedzeniem, na spokojnie klocki kupić.

 

Jeszcze mam pytanie o nawigację (Plus).

Jak macie u siebie zrobione wprowadzanie ulicy? Bo u mnie jest tak, ze jeśli nie znam imienia tylko nazwisko patrona (a w navi ta ulica występuje z imieniem i nazwiskiem), to navi nie znajdzie mi jej na liście... Pomijam juz fakt, ze każda nazwę ulicy trzeba poprzedzić słowem "ulica", żeby navi ją w ogóle znalazła... (w nawigacji Professional w większych modelach wystarczy wpisać dowolny fragment nazwy ulicy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

 

Co do głosowego potwierdzania - problem wlasnie w tym, ze nie mam takiej opcji w menu (w F11 mam, wiec wiem gdzie w menu powinna byc). Co ciekawe, w instrukcji jest opisana :wink: wiec to pewnie jeden z błędów nowego iDrive :?

 

Co do przebiegu podawanego dla klocków - to jest czysto software'owa funkcja, która tak naprawdę nic producenta nie kosztuje. Jeśli ja usunęli w F48 to tylko z powodów pozycjonowania (na siłę) modelu na niższej półce...

A szkoda, bo to wygodny feature - można sobie z wyprzedzeniem, na spokojnie klocki kupić.

 

Jeszcze mam pytanie o nawigację (Plus).

Jak macie u siebie zrobione wprowadzanie ulicy? Bo u mnie jest tak, ze jeśli nie znam imienia tylko nazwisko patrona (a w navi ta ulica występuje z imieniem i nazwiskiem), to navi nie znajdzie mi jej na liście... Pomijam juz fakt, ze każda nazwę ulicy trzeba poprzedzić słowem "ulica", żeby navi ją w ogóle znalazła... (w nawigacji Professional w większych modelach wystarczy wpisać dowolny fragment nazwy ulicy)

 

Siemka,

 

U mnie (duża nawka - chyba Plus to się zwało) wystarczy fragment nazwy wpisać - bez poprzedzania ul./al. itd. Nawka zapdejtowana świeżo (mapy chyba z 02.2017). Wpisywanie fragmentu nazwy działą zarówno w PL jak i za granicą. Moje X1 jest z grudnia 2016 więc mam ten "stary" iDrive 4.

 

Vaas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Czyli u Ciebie działa jak w navi Professional.

Albo inaczej - działa jak powinno.

 

W iDrive 5 (navi Plus) trzeba wpisywać cała nazwę.

Jeśli ulica jest Stefana Żeromskiego, a wpiszemy np. "żerom" to navi nie znajdzie na liście tej ulicy...

Trzeba wpisać najpierw imię... Masakra...

Czekam z niecierpliwością na jakiś update tego iDrive 5, bo błędów w nim sporo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie (duża nawka - chyba Plus to się zwało) wystarczy fragment nazwy wpisać - bez poprzedzania ul./al. itd. Nawka zapdejtowana świeżo (mapy chyba z 02.2017). Wpisywanie fragmentu nazwy działą zarówno w PL jak i za granicą. Moje X1 jest z grudnia 2016 więc mam ten "stary" iDrive 4.

 

Tak samo u mnie. Wystarczy fragment nazwy i zaczyna odfiltrowywać listę ulic. Więc nie muszę wpisywać całego plac Emila Serkowskiego (przykład), wystarczy, że zacznę wpisywać Serkowskiego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Mam więc nadzieję, że kolejny soft dla iDrive 5 usunie te błędy.

Moje auto jest z pierwszego tygodnia lipca, więc soft pewnie jeszcze w wersji beta :wink:

 

@Vaas,

iDrive 5 - moim zdaniem nie ma się czym podniecać.

Jeśli przełączy się w nim widok na navi, albo na radio/Spotify - to ekran praktycznie niczym sie nie różni od wcześniejszej wersji.

"Kafelki" sa tylko na "stronie głównej" - to tak jakby odpalić Windows i nic więcej nie uruchomić, oglądać tylko animowane ikony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Czyli niestety, zubożyli F48 o ten feature... :evil:

"Normalnie" powinny być jeszcze dwie pozycje - szacowany przebieg pozostały do zrobienia na klockach przedniej osi oraz tylnej osi.

Ten przebieg jest liczony przez algorytm, który uwzględnia styl jazdy - m.in. ilość, siłę i czas hamowań. Na tej podstawie na bieżąco obliczany jest szacowany przebieg, który pozostał do zrobienia na klockach. Jest to o tyle fajne, że nie zostaniemy zaskoczeni nagle (np. na wakacjach) pojawiającą się kontrolką informującą o konieczności wymiany kloców, wyzwalaną przez czujnik klocków.

 

Swoją drogą powinna być jeszcze trzecia pozycja - termin przeglądu technicznego-rejestracyjnego (datę wpisuje się samodzielnie). Auto przypomina o jego zbliżaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.