Skocz do zawartości

BMW E46 M54B22 rozciągnięty łańcuch FILMIK


sagan3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Ostatnio wymieniłem uszczelkę pokrywy zaworów i sprawdziłem przy okazji łańcuch rozrządu i co się okazało? Mam rozciągnięty do takiego stopnia, że po przekroczeniu 4000 obrotów słychać jak łańcuch obija się o obudowę rozrządu. Moje pytanie jest następujące. Da się go jakoś naciągnąć? Czy czeka mnie wymiana całego rozrządu? Chętnie usłyszę od Was co muszę zrobić, aby to naprawić.

 

FILMIK:

https://www.youtube.com/watch?v=T_oF7RLoSEg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź napinacz jest na wysokości kolektora wydechowego przed nim z boku obudowy rozrządu. Być może łyżwach naciagajaca jest juz tak zużyta. No i sprawdź czy w miejsce domniemanego stukanie jest jakiś ślad potwierdzający twoją diagnozę.

 

 

Calosc wygląda tak.

http://www.realoem.com/bmw/enUS/showparts?id=ET55-EUR-01-2003-E46-BMW-330i&diagId=11_1339

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem sprężynkę napinacza, znajduje się ona z lewej strony z bloku (stoimy z przodu silnika), ale dźwięk nadal występuje. Sprężynka nowe jest dłuższa od starej.

 

http://imagizer.imageshack.us/v2/150x100q90/922/N0shuS.jpg

 

Teraz pytanie czy to dobrze? Skoro sprężyna jest dłuższa to powinna lepiej napiąć łańcuch i dźwięk powinien ustać, ewentualnie łańcuch jest tak rozciągnięty, że nowa sprężyna nie da rady go naciągnąć. Albo dźwięk nie pochodzi z łańcucha. Zauważyłem, że rolka napinacza jest luźna i nadaje się do wymiany, ale czy to może powodować tako dźwięk? Nie mam możliwości teraz tego wymienić, ponieważ jestem za granicą i wracam dopiero za miesiąc. Jak wrócę to pierwsze co zrobię, to wymienię rolkę i dam znać czy coś się poprawiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zdejmij pasek i odpal bez, będziesz wtedy miał pewność czy to dźwięk z osprzętu.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę podważyc Twojej wiedzy na temat BMW, ale czy można tak robić? Nie znam się na tyle. Czy nic się nie stanie po takim zabiegu? (odpalenie samochodu bez paska) Rozumiem, że chodzi o ten pasek, na którym chodzi alternator, pompa wspomagania itp? Pytam bo jestem zielony w tym temacie. Wolę 3 razy zapytać, niż później żałować, że coś się zepsuło. Mam nadzieję, że rozumiesz o co mi chodzi. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie proponuję tak jeździć pół dnia tylko odpalić i zaraz zgasić, będziesz wiedział czy osprzęt jest przyczyną. Zapewniam, że nic się nie stanie jak będzie tak chodził kilkanaście sekund :wink:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie jestem za granicą i wracam dopiero na początku lipca. Jak wrócę to obrazu to zrobię i wtedy się okaże co i jak. Będę jeszcze na pewno informował na forum. Dziękuję za wszelkie informacje. Pozdrawiam :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.