Skocz do zawartości

E90 320d przerywanie / szarpniecia przy 1800 obroto


Nighstalker

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy tak jak w temacie. Odkad mam to auto czyli jakies 1,5 roku, co jakis czas zdarza sie ze w trakcie przyspieszania przy okolo 1700 - 1800 obrotow wystepuje nagle przerwanie / szarpniecie. Tak jakby na ulamek sekundy odcinalo paliwo. Glownie dzieje sie to na 4 lub 5 biegu w trakcie delikatnego przyspieszania. Zauwazylem ze jak wcisne pedal mocniej zanim osiagne jakies 1500 obrotow to nic sie nie dzieje. Jak chce to robic delikatnie to wystepuje to szarpniecie. Nie za bardzo mam gdzie sie podpiac pod komputer wiec mam nadzieje ze ktos juz spotkal sie z problemem. Auto z 2005 roku bez DPFa. Poza tym nie ma zadnych problemow, przyspiesza ladnie, spalanie w normie.
O Tempora! O Mores!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie wiem ze to troche zgadywanka jest. ale chwilowo nie mam dostepu do kompa poza ASO... Znalazlem jednak temat na nastepnej stronie i widze ze to calkiem czesta przypadlosc.. viewtopic.php?f=70&t=116274

 

Kolego Mciek mogblys mnie oswiecic gdzie ten zawor siedzi dokladnie....? To moj pierwszy diesel z turbina wiec wszystkiego sie ucze od poczatku..

O Tempora! O Mores!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam dostępu do komputera.

Przy turbie jest taka skrzyneczka (patrz na foto) po lewej stronie zaczyna się obudową plastikową. Sam tego nie naprawisz i lepiej nie ruszaj.

http://imged.pl/4322/turbosprezarka-bmw-3-e90-2-0-td-n47-851246405e-177-2224322.jpg

Ja narazie nic z tym nie robie bo czasem mi szarpnie i nie przeszkadza mi to.

Bład nie zawsze pojawia się, skasowałem i już nie ma mimo że objawy dalej są.

Poszukaj kogoś kto to regeneruje.

Podpowiem ci widziałem firme z krk co to robi za 600zł na olx.

Nie korzystałem z ich usług więc nie reklamuje.

Zadzwoń zapytaj, poczytaj w necie opinie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.