Skocz do zawartości

e60 525 D - Smród palonego paska , wibracje


pasik_wwa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.-

Mam problem z Bawarą 525D 197 km 2008 rok - E61

Dziś bez wyraźnych wczesniejszych objawów wydarzyla się dziwna sytuacja.

Stojąc na swiatłach i włączeniu klimy na max poczułem smród spalenizny (taki zapach palonego plastiku) i szary dymek

Dojechałem szybko do domu i zauwazylem ze blokuje sie kompresor klimy , bylem pewny ze problem wynika z powodu sprezarki klimy ( tym bardziej bylem pewny bo slabo mi chlodzila) odciolem pasek od klimy myslac ze chwilowo po problemie , ale pasek ktory zdjolem byl bardzo ladny i nie mial sladow po przypaleniu .

po odpaleniu mam ZANIKI WSPOMAGANIA i co jakis czas takie WIBRACJE i RZERZENIE tak jakby z .

Koło pasowe nie ma zauwazalnego bicia. Jakies lekkie swiergotanie z pompy wspomagania ale to juz bylo wczesniej .

Na ta chwile poza tym ze nie mam klimy ( durne posuniecie) to jeszcze nie chce jezdzic autem, aby nie zabic czegos do konca zanim zdjagnozuje .

 

Do tej pory pare razy slyszalem pisk paska, ale ostatnio nie .

 

prosba o pomoc czy ktos juz sie spotkal z podobna sytuacja

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz auto pracując na wolnych obrotach jest ok , ale na kierownicy czuć lekkie zarywanie - pompa cicho brzęczy .

Kiedy nadstawie ucho na wysokości koła pasowego słychać co i raz jakieś piśniecie ....świersze wykluczam bo to nie ten okres roku ;)

Dodam jeszcze że po kole pasowym w czasie jego pracy nie widać aby miało jakieś bucie zarywanie itp. pasek goracy jak kolektor w M5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A miał bicie czy równo się kręcił , moje kreci sie bez zadnego odbicia na boki - równiutko

Kręciło się bez wibracji. Jak tylko uruchamiałem klimatyzację zwiększony opór powodował zatrzymywanie się metalowej obręczy koła pasowego. Smród gumy, brak ładowania, problemy ze wspomaganiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.