Skocz do zawartości

Wchodzi za mało chłodziwa do układu chłodzenia!


rafx666

Rekomendowane odpowiedzi

Motor M20 B25: 4.25 Liter Öl

Getriebe Getrag 260/5 (Manuell): 1.25 Liter Öl

Diff.: 1.70 Liter Öl

Bremsflüssigkeit: 1.00 Liter

Kühlwasser mit/ohne Klima: 11.00/10.50 Liter

 

wszystko się zgadza...wyjąłem nawet termostat, ale nadal wchodzi tylko 5l

i beema się grzeje...coś jest nie tak, dodam, że wszystkie przewody od wody są ciepłe, także obieg jest, visco działe, bo wiatraka nie da się zatrzymać ręką, nowa uszczelka pod głowicą, pompa wody też raczej sprawna.

BMW JUST FOR FUN!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak własnie, o tym nie pomyslałem, że mogł zadawac pytanie bez sprawdzenia czy w układzie jest płyn. Jezeli wchodzi tam 10L tak jak do mnie zreszta, to wiekszaosc jest w bloku i w nagrzewnicy w chłodnicy moze byc max 5 L. Dlatego sprawdź czy nie masz w układzie płynu bo dlatego moze ci nie wchodzić wiecej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robiłem remont kapitalny silnika, od pierwszego razu jak wlałem wode i silnik troche pochodził to weszło 5l, później troche ubyło - normalka to dolałem z 0,5l ale po wyłączeniu przegrzanego silnika i odkręceniu korka wrząca woda się wylała...
BMW JUST FOR FUN!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze cos zrobiłes ze płyn nie dostaje sie do bloku tylko co. Nie wiem dokładnie co tam mogłes nagrzebac ale moze jest mozliwosc odwrotnego załozenia termostatu. Naprawde nie wiem co moze byc przyczyną ze wchodzi ci o połowe mniej płynu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niemożliwe, silnik był czysty przed włożeniem, ale zapytam się jeszcze ojca bo może jak zakładał chłodzenie do instalacji gazowej to nie spuszczeł wody z bloku tylko tym wężem co podłączał później gaz,

dziękówa,

pozdro

BMW JUST FOR FUN!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.