Skocz do zawartości

BMW e90 325D 197KM wymiana świec, klapki


Strupek99

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem posiadaczem e90 od niedawna podłączałem ja pod kompa i świeca 3 i 5 jest do wymiany tzn musze wymienić wszystkie i moje pytanie jakie będą najlepsze ? Drugie pytanie dotyczy klapek na kolektorze chce się ich pozbyć i pytanie do was co z nimi zrobić ? Jedni mówi ze wystarczy wyłamać o zostawić sam "prent" jednak chciałbym to zrobić dobrze widziałem zaślepki na allegro, nie chce żeby komputer wyrzucił mi błąd co radzicie ? 3cia sprawa to planuje zrobić chiptuning i chciałbym zapytać może polecacie jakąś firmę która się tym trudni i robi to dobrze ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Świece najlepiej beru. Jak masz klapki i chcesz przyoszczędzić na zaślepkach to możesz zrobić patent z wywalenie całości, czyli klapka i pręt, nagwintować otwór i wkręcić śrubę imbusową, o ile pamiętam M5 na klej do połączeń gwintowanych nierozłącznych. Robiłem tak u siebie 6 lat jak zaślepki nie były tak dostępne i cały czas jest ok. Jeżeli chodzi o program to napisz skąd jesteś to będzie łatwiej podać kogoś z okolicy.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Co ma ilość postów do takiej wiedzy? Nikt nie jest wszechwiedzący.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do mapy to jestem z kujawsko-pomorskiego , co do klapek to osobiście jeszcze nie sprawdziłem czy są czy nie i sam juz nie wiem okaże się jak wyjme kolektor do wymiany świec, jedni mówi ze 325d nie mają inni ze maja ... A co do świec to myślę że sterownik raczej będzie okey (mam nadzieje)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To na 99% źle myslisz. Zacznij od sterownika :D Kup nowy albo napraw swój. Po wyjęciu go z auta możesz go wstępnie zdiagnozować zwykłym miernikiem. Opisywałem to już na tym forum kilka razy, co prawda dla wersji 4 gary, ale ten ma tylko dwa piny więcej podłączone na świece. Pomierzysz wyjścia na świece i wszystko będzie wiadomo, czy sterownik daje na nie prąd czy standardowo masz przerwane druciki. Świece padają dużo rzadziej, aczkolwiek profilaktycznie możesz je wymienić. Mam nadzieje że wykręcisz je bez problemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro może być padnięty to przy zmianie swiec zmierze wyjscia na sterowniku, bmw po podpieciu pokazała 3 i 5 świece i to słychać jak urochumie ja na zimnym silniku to przez około 8-10s nie chodzi na wszystkie. Mam tylko nadzieje ze świece uda się wykręcić...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Przy błędzie dwóch świec jednak w większości przypadków to one są spalone, sterownik przeważnie jak jest błąd wszystkich, taki właśnie przypadek miałem wczoraj, mimo dość słabego dojścia do niego (r4) to i tak lżejsza robota niż wymiana świec. W przypadku mojego auta był błąd dwóch świec, więc wymieniłem wszystkie 4 i błąd na jednym cylindrze został, dopiero po wymianie sterownika było czysto, więc nie ma reguły. Wymiana na rozgrzanym silniku w większości przypadków nie stwarza problemów, jeżeli będzie opór (szczególnie przy spalonych od dłuższego czasu) to można pomóc sobie np. płynem hamulcowym i stopniowo wykręcać i odrobinę wkręcać.

 

rafcio1230 robiłeś diagnostykę? Jakie błędy? Jak wygląda ciśnienie cr? Korekcje? To mogą być wtryskiwacze.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.