Skocz do zawartości

[e46] n42b18a compact 2003r elektryka


marniu79

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , opiszę 3 problemy jakie te autko posiada

1 . w lewej tylnej lampie po włączeniu świateł , świeci / żarzy się żarówka od światła wstecznego (prawidłowo działa tylko w prawej lampie światło wsteczne) po jej wyjęciu pali się błąd żarówki na zegarach .

2. PDC po zapięciu wstecznego piknie parę razy po czym jest ton stały przez chwile i na tym kończy się działanie pdc. Jak dobrać się do czujników czy wystarczy zdjąć listwę na zderzaku czy trzeba zderzak odkręcić cały.

3. Całkiem niedawno zaobserwowałem głównie w godzinach wieczornych że podświetlenie deski , wnętrza oraz dywaników dziwnie się zachowuje , tzn podczas pracy na wolnych obrotach jest ok ale z chwilą dodania lekko gazu podświetlenie świruje strasznie mryga tak jak by coś działo się z regulatorem napięcia - moje domysły heh , autko żony chciałbym te usterki usunąć może coś podpowiecie jak tematy ugryzć ,

 

posiadam inpe ( dwie bmki w domu) ale nie mogę się z e46 połączyć

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

1. Sprawdź masę tej lampy i oczyść styk, powinno pomóc.

2. Nie wiem jak w compactcie, ale w touringu można wyjąć listwę, ciężko sprawdzić czujniki bez komputera (inpa), bo często nawet niedziałające tykają i to myli przy metodzie na słuch.

3. Włącz test 9.0 podczas jazdy i obserwuj napięcie podczas tego mrugania, jak będą spadki (objawy na to wskazują) to będzie pewność, że jest problem z alternatorem.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro się zabiorę za pdc , inpę mam z e39 łączy się bez problemów natomiast e46 brak komunikacji ale chyba chyba chodzi tu o wersję inpy , odnośnie mrugania tak właśnie stawiałem alternator jutro pomierzę napięcia , masa lampy powiadasz dziwne reszta żarówek działa bez problemów w tej lampie tylko od wstecznego , no nic dzięki za podpowiedzi jutro działam

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.