Skocz do zawartości

Pytanie o hamulec "ręczny" !!!


croopsky

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie - jestem świeżym posiadaczem BMW E38. Do tej pory jeździłem E34. Ostatnio,będąc nowym nabytkiem na przeglądzie,okazało się że nie trzyma hamulec pomocniczy,czyli tzw ręczny - choć w tym wypadku,to raczej nożny :D .

Może mi ktoś podpowie,gdzie są jakieś śruby do jego podciągnięcia ? W E34,były przy dźwigni ręcznego i ewentualnie można było wyregulować zębatką przy szczękach. Natomiast tu,dźwigni nie ma i zastanawiam się,czy jest jakaś regulacja przy pedale :?: A jeśli takiej nie ma przy pedale,to gdzie jej szukać ?

Dzięki za jakieś podpowiedzi !!!!!

p/s - I jeszcze jedno : Czy została wydana w naszym języku,jakaś książka,dotycząca naprawy tego modelu ?

Może z cyklu SAM NAPRAWIAM...

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
nie szukaj raczej regulacji, tylko zdejmij tarczę z tyłu i zobacz w jakim stanie jest sama tarcza i jej okładziny, rzadko się go używa i może się okazać że nie ma co regulować, tylko trzeba je wymienić. Poza tym to hamulec postojowy, jego siła hamowania procentowa lewgo koła do prawego nie jest aż tak bardzo istotna, ważne żeby działał, jeżeli z hamulcem zasadniczym jest coś nie tak, tu trzeba zrobić porządek, ale za to odpowiada zacisk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.