Skocz do zawartości

E61 530xd problem po wymianie turbiny


darex1987

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Szukałem i szukałem na forum, i nie znalazlem. chodzi o to, że brat wymienil turbine, i wyskoczyl pewien problem. A mianowicie wogóle nie słychać, że turbo pracuje, po przekręceniu zapłonu sztanga pracuję, ale turbina praktycznie wogóle nie pompuje, jakby geometria nie dzialała, sprawdzalem kompem i nie ma zadnych błędów, a na live widać, że turbina praktycznie wogóle nie pompuję.

 

Mógłby mi ktos podpowiedziec? sterownik podmieniany (to samo) , czy mozliwe, że wadliwe turbo zamontowane? Czy moze cos innego. Z góry podziękował ;) pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie słychać, że turbo pracuje, po przekręceniu zapłonu sztanga pracuję, ale turbina praktycznie wogóle nie pompuje, jakby geometria nie dzialała, sprawdzałem kompem i nie ma zadnych błędów, a na live widać, że turbina praktycznie wogóle nie pompuję.

Jak podłączałeś do kompa - to sprawdziłeś ciśnienie doładowania? To, że nie słychać, nie znaczy, że nie pompuje...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No to wracam, problem nie całkowicie pokonany. Mianowicie turbo słychać, auto zbiera się, ale do 90km/h pozniej jakby brakowalo mocy. Na autostradzie do 180 km/h pozniej nie chce jechać. Sprawdziłem błedy , wyskoczył bład https://images83.fotosik.pl/572/9adacda2352e647emed.jpg

 

i dpf https://images84.fotosik.pl/572/29f5b2ab770291c9med.jpg

 

nagralem dwa filmiki z rzutem na turbo (gaz w podłoge)

1. po prostej

 

2. pod górkę

 

pomoże ktoś? z góry dzieki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.