Skocz do zawartości

M50B25V automat róznice w komputerach


Sawek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Czy komputery do silnika z automatem były inne czy takie same jak z manualną skrzynią biegów? Mam silnik, który oryginalnie jeździł z automatyczną skrzynią biegów i nie jestem pewnien czy mogę podpiąć komputer, który jeździł w manualu, głównie dlatego, że przepustnica w automacie ma dwie wtyczki, a w manualu jedną. Czy w wiązce są jakieś róznice i cały zestaw czyli silnik+wiązka+komputer muszą pochodzić z automata lub manuala czy nie ma to znaczenia?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to drugie wejście przy przepustnicy idzie w takim razie do skrzyni automatycznej? Bo obie wtyczki są takie same i nie widać róznicy w działaniu silnika czy sie podłączy je zamiennie czy nie. Tak ma być?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To drugie wejście z tego co pamiętam idzie do tempomatu. Nie ważne jak te wtyczki podłączysz odczyt z przepustnicy będziesz miał taki sam. Mam taką samą wiązkę na dwie wtyczki i trzeba pamiętać o jednej rzeczy jakbyś zakładał zwykłą przepustnicę z jednym wyjściem. Należy zamienić skrajne kable we wtyczce bo będzie odwrotny odczyt i wolne obroty będziesz miał 3tys.
Po czterdziestce człowiek ma, trochę z osła, trochę z lwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to teraz wszystko jasne. Podmieniałem przepustnicę na taką z jedną wtyczką i działy się dziwne rzeczy. Na jednej wtyczce po odpaleniu obroty szły max w górę po czym spadały i silnik gasł, a na drugiej obroty jałowe były wysokie ale reakcji na gaz brak lub ledwo co. Mi spece od bmw cały czas mówili, że ta druga wtyczka jest do skrzyni automatycznej i z manuala przepustnice mają jedną. Nic dziwnego, że im nie wychodziło :) Ehh a później mechanicy się śmieją jak się im mówi, ze na forum się pytało i nie chcą słuchać. Dzięki :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.