Skocz do zawartości

[E46] po wym przeputnicy dalej tryb awar.. m52tub28


lukasz9501

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , wymieniłem przeputnice ,ponieważ jadąc swoja bmw wyskoczył eml i kątrola trakcji (tryb awaryjny do 2.5tyś obr wkręcał się ledwo i przerywał ) .Czyśiłem starą przeputnice ,nic nie dało ,błędy na inpie z przepustnicą związane oraz bład 148 . Wymieniłem na drugą i dalej to samo .Stwierdzilem ,że może ta druga była też zepsuta ,więc zakupiłem trzecią i tu psikus dalej to samo . Przy okazji wymieniłem całą odme ori bmw ,sprawdziłem szczelność dolotu ,czyszczenie kostek oraz sterownika ecu kontaktem ,czyszczenie silniczka krokowego ,sprawdzenie wiązki od przepustnicy do ecu i okey . Jakie kolwiek adaptacje nie dają rady .

Po przekręceniu zapłonu i skosowaniu błedów oraz aktywacja adaptacji ,ponownie wyłączeniu zapłonu + 30s oczekania i nastepnie ponownie przekręcenie na zapłon nie ma błędu ,lecz po dotknięciu pedału gazu odrazu asc wyskakuje i eml ... Jest to przepsutnica ta pół elektroniczna czyli pedał gazu na linke . Na lpg to samo się dzieje ... W inpie dział silnik wyskakuje błąd :

114 oraz 169 . Przy 169 błąd wyskakiwał wcześniej tylko a teraz dwa . Nastomiast w dziale abs asc wyskakuje bład 148 ..

 

Pomóżnie mi proszę bo już walcze z tym 2 tygodnie ,wydałem sporo kasy na części ,paliwo jak i czas i nadal cisza .

 

Dodam to ,że czuć nie przepaloną mieszanke paliwa z wydechu .

Zdjęcia z pracy silnika ,też jest to dla mnie dziwne ,że taka duża różnica jest (może dlatego tak pokazuje parametr ze względu trybu awaryjnego ) Może świece lub cewki do wym ? Lecz raczej by nie wyskakiwały takie błędy ...

Pomocy !!

 

fb08f96841f6128amed.jpg

242fcc712c4df329med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zrób zrzuty ekranu z błędami.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywala Ci błąd z czujnikiem położenia pedału? Ja miałem podobnie jak Ty - przepustnica wymieniona i nic nie pomogło (wywalało od razu eml i kontrola trakcji - przerywanie itd). Okazało się, że winowajcą był sterownik silnika - po jego naprawie wróciło wszystko do normy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.