Skocz do zawartości

Opony Nokian ZLine 20'


Łosiowy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Szukam opinii na temat opon Nokian ZLine .Muszę kupić na lato komplet 20' do E65.Czytałem opinie na oponeo i chwalą sobie.Wcześniej miałem styczność tylko z ich zimówkami

Ktoś z Was posiada i może podzielić się swoimi spostrzeżeniami jazda mokre/suche zużycie itp.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, ja mam ZLine, tyle ze w rozmiarze 225/45/17 xl, czyli wzmacniane. Tylko co Ci tu napisać. Tak naprawdę to mój pierwszy w zyciu komplet nowych opon, poprzednio zawsze miałem w spadku po poprzednim właścicielu.

Dlaczego kupiłem Nokian Zline, dobre opinie w necie, bardzo dobra cena.

Co do samych opon, wydaje mi ze nie są najcichsze, spalanie jest wieksze niz zimowe, ( zima 16).

Bardzo dobrze odprowadzają wode, na svhym tez jest dobra przyczepność. Po roku użytkowania ubyło 1,5 mm z tylu, z 1 mm z przodu ( po 15 tys przebiegu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą głośnością to jest odczucie subiektywne. Mam zimówki nokiany 69 dB i letnie nokiany 72 dB. Na zimowych jest odgłos takiego jakby "klejenia, warczenia" taki traktor. Na letnich jest szum, dla mnie bardziej przyjemny i mniej przeszkadzający niż te "zimowe odgłosy" no i MI wydają się jednak cichsze. Ale to tylko moje zdanie.

Na zimnym są trochę twarde-śliskie, ale od 10 st. w górę bardzo dobrze mi się na nich jeździ. Dobrze trzymają bocznie. Nie ma uczucia bujania pływania. O zużywaniu jeszcze nie mogę za dużo powiedzieć. Miałem już opony "górnej półki": Turanze, Potenze sp sporty i zLine wcale od nich nie odbiega. Jak więcej pojeżdżę to powiem czy są lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...
Latam już drugi sezon . W sumie przejechałem około 25-30 głównie autostrady i wyglądają Ok.widac normalne użycie zero jakiś anomali .Może trafiłeś na jakieś leżaki magazynowe .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.