Skocz do zawartości

E87 118d 2008 podświetlane włącznika świateł nie gaśnie


Stasiupower

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie podświetlane włącznika świateł świeci 24/7 po zamknięciu auta i czasie ok 10 minut gaśnie podświetlane przycisku start/stop i innych przycisków a włącznik świateł nadal jest podświetlony... W ten sposób w jakimś stopniu zużywa mi akumulator bo funkcja start /stop przestaje działać... Jakieś sugestie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Szczerze powiedziawszy nie wiem kiedy się to stało gdyż w ciągu dnia nie łatwo dostrzec że się podświetla. Auto kupiłem już z bardzo słabym akumulatorem także problem musiał powstać chyba wcześniej. Podjadę jeszcze raz pod komputer ale ostatnio żadnych błędów nie wykazało albo jest jakieś zwarcie w układzie oświetlenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Problem zdiagnozowany jest to moduł świateł FRM i tu powstaje kolejne pytanie... Kupiłem modul z ebay (używany) takie same oznacza identyczny jak i mój ale wyciagnięty z serii 3 po podłączeniu zapalają się wszystkie światła także rozumiem że trzeba go ponownie zakodować. Pewien elektryk mechanik powiedział mi że nie da się tego zrobić bo moduł posiada inny numer VIN z innego auta. Zaś drugi elektryk może zrobić mi to przez neta jeśli tylko posiadam kabel i laptopa z Windowsem. Więc jak to jest tak naprawdę z tym kodowaniem? Jeśli mam kupować kabel to chciałbym być pewny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem zdiagnozowany jest to moduł świateł FRM i tu powstaje kolejne pytanie... Kupiłem modul z ebay (używany) takie same oznacza identyczny jak i mój ale wyciagnięty z serii 3 po podłączeniu zapalają się wszystkie światła także rozumiem że trzeba go ponownie zakodować. Pewien elektryk mechanik powiedział mi że nie da się tego zrobić bo moduł posiada inny numer VIN z innego auta. Zaś drugi elektryk może zrobić mi to przez neta jeśli tylko posiadam kabel i laptopa z Windowsem. Więc jak to jest tak naprawdę z tym kodowaniem? Jeśli mam kupować kabel to chciałbym być pewny

Tak moduł się bez problemu zakoduje pod twoje auto. Potrzebujesz tylko kogoś obcykanego w tym temacie. Jak chcesz samemu to potrzebujesz kabel d can pod usb i pakiet programów bmw inpa, ncs. Pewnie są gotowe zestawy na eBay.

 

Wysłane z mojego P9000 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nowy Update...

Udało mi się kupić kolejny moduł tym razem z takiego samego auta 3-drzwiowa jedynka 2008 rok i takie same oznaczenia modułu (wcześniejszy zakup sugerowany był opisem na module i bodajże był to moduł z serii 3) po podłączeniu kolejnego modułu wszystko działa idealnie (światła) a przede wszystkim włącznik świateł przestaje podświetlać po wyciągnięciu pilota ze stacyjki. Także w moim przypadku odbyło się bez kodowania modułu i dodatkowych kosztów... Miałem sporo szczęścia :D

Marcars - dzięki za zainteresowanie ale problem rozwiązany

Temat uważam za zamknięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.