Skocz do zawartości

BMW E91 330D Chiptuning + wycinka DPF + przelot


naira

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Posiadam BMW E91 330D

 

chciałbym z hamować autko na więcej kucy. W Szczecinie w RMotors to koszt koło 1400-1500 zł program i 700-800 zł wywalenia DPF.

 

Co sądzicie o cenie?

Czytałem tutaj na forum różne opinie czy walić DPF czy nie, zatem?

 

Na dniach chciałbym się zająć przelotem. Myślałem że baze wezmę z oryginalnego wydechu, w miejsce kata planuję dospawać brakującą kwasówke oraz na miejscu tłumika dać z każdej strony po dwie końcówki wydechu. Jakich średnic użyć kwasówki na miejsce kata oraz na końcówki wydechu?

Pytanie czy sąda lambda nie będzie świrować czy również wymaga jakiejś korekty w programie?

Prócz tłumika i kata coś jeszcze trzeba wyciąć?

 

a może warto kupić jakieś sportowe tłumiki w rozsądnej cenie?

 

zależy mi na zyskaniu lepszego dźwięku z wydechu, bardziej grubego. A najlepiej mruczenia co pewnie w dieslu jest ciężkie do osiągnięcia.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Ja posiadam co prawda 2.0d ale też nie mam dpf ani kata i program zrobiony, i faktycznie czuć spaliny ale nie ma żadnej tragedi. Da sie stać normalnie koło auta i na przeglądzie tez żadnych problemów. Jeśli chodzi o przelot to znajomemu robiliśmy z bratem w 330d na 2.5cala od turbo tylko na jednym tłumiku koncowym ori. Został rozcięty i wybebeszony i zaspawany ponownie i było fadnie cicho, ale jak sie depło po gazie to było pieknie :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc szczerze to albo kiepskawy filmik bo mokra droga i niezbyt słychać albo efekt kiepskawy. Osobiście bym środkowe wywalił a tylko końcowy zostawił na przelocie, zeby efekt był a nie jakis tam efekt. Zależy czego oczekujesz,czy chcesz miec cicho i tylko gdy trzeba zeby były efekty czy moze chcesz zeby cały czas było głośno :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Panowie panowie... Wywalac dpf zeby byl lepszy dzwiek...

Generalnie wg mnie z dzwiekiem niewiele sie zrobi w 3.0d, w czasie jednej z robot nie mialem wogole tlumika i jak jezdzilismy u mnie we wiosce to sami bylismy zdziwieni ze tak cicho jest. Teraz mam pusta puszke dpf ale z zalozona rurka wewnetrzna. No ale moze jakos da sie skierowac ten dzwiek w customowym wydechu zeby uzyskac jakis lepszy efekt.

Przy okazji, ja nie mam dpf i katalizatora ale nie z wyboru i chetnie bym zalozyl przynajmniej katalizator. Chetnie wiec go kupie te puszke od ciebie, dpfa moze juz nie byc.

to nieprawda, że ten bigos zaszkodził
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.