Skocz do zawartości

Zakup samochodu w Niemczech


Rekomendowane odpowiedzi

Przeglądam ogłoszenia na autoscout i mobile i spora część z nich nie ma podanego telefonu kontaktowego

więc jedyna forma kontaktu to wiadomość email. Pisałem maile do kilku takich sprzedawców jak i do takich, którzy

telefon kontaktowy posiadali jednak nie dostałem od nich odpowiedzi.

Stąd pytanie, próbował się ktoś kontaktować mailowo ze sprzedawcami z zachodu i kończyło się to sukcesem?

(mowa o prywatnych sprzedawcach, nie handlarzach)

Czy znacie jakichś usługodawców świadczących sprawdzenie auta w Niemczech/Austrii? Ja znam tylko jednego, ale

oferuje tylko obszar Bielefeld w Niemczech i okolice.

Jak z Waszego doświadczenia jest ze znajomością angielskiego w niemieckich wydziałach komunikacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja tak kupuję dla siebie auta od paru lat. Zawsze komunikacja emailowo i telefonicznie. Jeśli nie ma podanego telefonu to niech ci się od razu zaświeci lampka ostrzegawcza. Podstawowe rzeczy do sprawdzenia / jak długo sprzedawca jest na rynku, jak długo na mobile czy autoscout. Maps.google pomoże sprawdzić czy pod podanym adresem rzeczywiście jest taka firma...

Ja u sprzedawcy jestem 2 razy - za pierwszym razem na jazdę próbną + negocjacje cenowe, za drugim po odbiór auta... reszta telefonicznie, emailowo i pocztą...

Co do prywatnych sprzedawców to wszystko zależy od osoby. Znam przypadek gdzie pan odpowiadał tylko na niemiecki numer telefonu. Z innym tylko telefonicznie, a kolejny wolał wieczorem odpowiedzieć na emaila (bez telefonu)

 

wrzuć jakieś przykładowe ogłoszenie to ci powiem co o nim sądzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. coś takiego

https://www.autoscout24.de/angebote/bmw-330-3er-coupe-benzin-schwarz-51403048-6ba8-bf0d-e053-e350040aefd0

Poprzednie ogłoszenia miały większy opis od sprzedających.

 

Staram się interesować tylko ogłoszeniami prywatnymi ze względu na to co się naczytałem o kombinatorstwie

tureckich komisantów, które konkurować może tylko z polskimi. Telefoniczny kontakt w moim przypadku możliwy

jest tylko po angielsku, gdyż technicznie po niemiecku się nie porozumiem stąd chciałem wcześniej mailowo ustalić pewne szczegóły.

Jak sprawdzasz samochody tam na miejscu?

 

Właśnie nie rozumiem jak osoby bez podanego nr telefonu chcą sprzedać cokolwiek i to nie odpisując na maile, a takich ogłoszeń trochę jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.