Skocz do zawartości

Brak alarmu?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Witam, miałem ostatnio przygodę z autem. Przez przypadek zatrzasnąłem kluczyki w bagażniki i musiałem szukać kogoś kto otworzy mi awaryjnie auto. Udało sie przez drzwi kierowcy normalnie za pomocą wytrychów czy jak to zwał, 5-7 min roboty i drzwi otwarte. Ale co mnie zdziwiło później w domu jak się tak zastanowiłem to dlaczego alarm sie nie włączył? Czy jest to normalne ze przy takim "włamaniu się" do auta alarm nie wyje?
Opublikowano
  • Autor
Szczerze to sam nie wiem, a nie jest to standardem?
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
Alarm jest dodatkową opcją. Jeśli jest alarm to pod lusterkiem wewnętrznym jest czerwona dioda.
Opublikowano

Auto po takim otworzeniu nie będzie wyć nawet jak ma alarm.

 

Czy masz alarm.... Masz diode pod lusterkiem ?

 

 

Jeśli chcesz włączyć syrenę i sprawdzić naocznie czy działa to zamknij auto pilotem i otwórz bagażnik grotem :) Powinno się drzeć :cool2:

E60 535xd+++ + 8hp70x


Individual project by mnichu

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
Auto po takim otworzeniu nie będzie wyć nawet jak ma alarm.

 

Dlaczego ma nie wyć ?

Opublikowano
Konstruktorzy tak wykonali zamek ze po przekręceniu wkładki fabryczny alarm się automatycznie rozbraja.

E60 535xd+++ + 8hp70x


Individual project by mnichu

Opublikowano
  • Autor
Auto po takim otworzeniu nie będzie wyć nawet jak ma alarm.

 

Chyba powinno, bo jeśli nie to po co byłby alarm?

Opublikowano
  • Autor

 

 

Jeśli chcesz włączyć syrenę i sprawdzić naocznie czy działa to zamknij auto pilotem i otwórz bagażnik grotem :) Powinno się drzeć :cool2:

 

Więc chyba alarmu nie mam jak tak bo robiłem kiedyś jak mówisz i alarm nie wył.

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
Konstruktorzy tak wykonali zamek ze po przekręceniu wkładki fabryczny alarm się automatycznie rozbraja.

 

Nie możliwe bo kiedyś testowałem u siebie w E60 i jak otworzyłem zamek drzwi grotem to alarm się uruchomił.

 

Edit:

 

Byłem teraz sprawdzić i w F10 jest tak samo jak było w E60 czyli alarm uruchamia się jak otworzę zamek grotem.

Opublikowano

byłem przed chwilą u siebie w E60 :D

 

Z drzwi kierowcy alarm się dezaktywuje ( mam sygnały dzwiękowe potwierdzające dezaktywacje ) a otwierając bagażnik alarm wyje :roll:

E60 535xd+++ + 8hp70x


Individual project by mnichu

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
To wydaje mi się że jest to kwestia zmiany w ustawieniach lub kodowania. Twoja opcja jest mniej bezpieczna bo złodziej głownie dostaje się do środka właśnie otwierając zamek drzwi.
Opublikowano
Być może..... aż przejrzę moduł DWA.

E60 535xd+++ + 8hp70x


Individual project by mnichu

Opublikowano
Kruk Chodzi o S877A ?

E60 535xd+++ + 8hp70x


Individual project by mnichu

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
Po rozkodowaniu VIN widnieje u mnie ta funkcja S877A i alarm rozbroję tylko pilotem.
Opublikowano
alarm rozbroję tylko pilotem

 

To nie jest tak do końca jeśli dobrze to rozumiem.

 

 

Wydaje mi się że przy opcji S877A:

> jeśli użyłeś pilota do włączenia alarmu to wyłączysz go tylko pilotem a nie grotem.

> jeśli użyłeś grotu do włączenia alarmu to wyłączysz go tylko grotem a nie pilotem.

 

U mnie tego wyposażenia nie ma więc mogę "krzyżować" metody włączania/wyłączania alarmu. Ale rano jak będzie mi się chciało to dopiszę i zobaczę :mrgreen:

E60 535xd+++ + 8hp70x


Individual project by mnichu

Opublikowano
guzior2 masz racje.... Dodalem S877A do FA i alarm rozbraja sie tylko przy użyciu pilota. Nie wazne czy zamkne auto pilotem czy grotem... alarm rozbraja sie tylko przy uzyciu pilota. Otwierając grotem drzwi kierowcy alarm teraz wyje :D Tak powinno byc fabrycznie a nie że jakas opcja :duh:

E60 535xd+++ + 8hp70x


Individual project by mnichu

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
Tak powinno byc fabrycznie a nie że jakas opcja :duh:

 

Dokładnie, nie bardzo rozumiem jaki był zamysł takiego rozwiązania ?

Opublikowano
  • Autor
A co gdy padnie pilot? Jak wtedy wylaczyc alarm?
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
Powinien się wyłączyć gdy włączysz zapłon.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.