Skocz do zawartości

[320i] Dziwne odgłosy ze sprzęgła/dwumasy


brawurek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam pytanie odnośnie pewnego zachowywania się samochodu,mianowicie:

 

w trakcie ruszania z miejsca i dojściu do momentu gdzie pedał sprzęgła jest już prawie odpuszczony, po szybkim wciśnięciu go z powrotem słychać kilka głuchych dudnięć gdzies z okolicy sprzęgła/dwumasy.

Nagrałem to rejestratorem dzwięku z tel: nagranie trwa 20sek , bardzo dobrze słychać o co chodzi w 9 i 16 sekundzie.

 

https://megawrzuta.pl/download/887e675afb97a5eb0bad314dcdff3d1b.html

 

Już w trakcie normalnej jazdy, dojezdzaniu do swiateł i wciskaniu pedału sprzęgła itd. te odgłosy nie występują...

 

Druga sprawa to ruszanie samochodu na samym sprzęgle, bez dodawania gazu. Chcąc ruszyć całkowicie bez dodawania gazu, lekko popuszczając pedał sprzęgła żeby się nie zadławił, kilka razy obroty zafalują, lekko szarpnie ze dwa razy i dopiero się toczy. Zaobserwowalem też dzisiaj, że na całkowicie zimnym silniku po nocy jak jeszcze nawet gaz się nie załączył, to rusza płynnie na sprzęgle bez dodawania gazu, pozniej jak juz silnik się rozgrzał to nie miało znaczenia, czy benzyna/gaz na obu nie dało się płynnie ruszyć bez dodawania gazu.

W przypadku normalnego ruszania z obrotami 1k+ nie występują żadne objawy, ani szarpania, ani ślizgania się sprzęgła, ani żadne inne niepokojące odgłosy.

Czy takie zjawisko to norma czy to są pierwsze oznaki problemów ze sprzęgłem/dwumasą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.