Skocz do zawartości

E36 M50B20 cykanie w okolicy listwy wtryskiwaczy


marekosowski1

Rekomendowane odpowiedzi

Mój problem wygląda następująco, słychać wyrazie cykanie (plastikowo-elektryczne) które wzrasta wraz z obrotami w okolicy drugiego lub trzeciego wtryskiwacza (wtryskiwacze gazu wykluczone) przeprowadzona została diagnostyka która wykazała błąd sterownika DME i nic więcej, live data pokazała głupoty, wymieniona została kompletna listwa wraz z wtryskami a problem pozostał, cykanie na drugim lub trzecim wtrysku, brakuje mocy, czuć benzynę, czasem strzeli w dolocie, o dziwo na LPG jest odrobinę większa moc, silnik trzyma kompresję, na 99% nie łapie lewego powietrza, przeprowadziłem reset adaptacji po którym jest lepiej (silnik pracuje gładziej i ciszej) jednak cykanie oraz pozostałe ww objawy pozostały. Proszę o sugestie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak jest instalacja gazowa to warto sprawdzić kolejność podłączenia wtrysków, czy nie zostały zamienione.Druga sprawa to taki efekt może dawać niesprawna cewka,uszkodzona fajka cewki lub uszkodzona bądź niedokręcona świeca.
Po czterdziestce człowiek ma, trochę z osła, trochę z lwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Proponuję zrobić diagnozę inpą albo disem możliwe że pokaże jakiś istotny błąd. Faktycznie słychać jakby to był któryś wtrysk.
Po czterdziestce człowiek ma, trochę z osła, trochę z lwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

 

Silnik łapał lewe powietrze (naprawione) , czujnik wałka był uszkodzony (wymieniłem na nowy) zrobiony ponowny reset adaptacji, jest znacznie lepiej mimo to cykanie pozostało, silnik nie rozwija pełnej mocy, vanos zaczął szumieć.

 

-Przy odkręconym korku oleju i gwałtownym dodaniu gazu mocno strzela w filtr (na benzynie)

 

-Co może powodować cykanie w tej okolicy ?

 

-Dzisiaj lub jutro zostanie zdiagnozowana INPĄ (ciężko znaleźć w okolicy diagnostę z ww programem).

 

-Czy wymiana oleju (7000km- Valvoline longlife 10w40 SYNTETYCZNY + dolewki Castrol Magnatec 10w40 PÓŁSYNTETYK) na nowy może przynieść pożądane efekty (zniknięcie cykania, moc do górnego zakresu obrotów) ?

 

Jakieś pomysły ? proszę żeby wypisać wszystkie możliwości.

 

Dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik firmy EPS - czytałem pozytywne opinie na jego temat.

Z olejem była sytuacja awaryjna ponieważ przez pewien czas miałem zatkaną ODMĘ a po wyciągnięciu bagnetu stan był poniżej minimum, dolałem to co miałem w garażu z poprzedniego samochodu. Po przejechaniu ok 200km odma puściła a olej na bagnecie sięgał 1 centymetr powyżej stanu MAX... olej bezzwłocznie został odessany do prawidłowego poziomu, silnik nie pali oleju, nie kopci, nie czuć benzyny. Po wlaniu paliwa SHELL V POWER silnik częściowo odzyskał wigor (nie kręci do czerwonego pola na 3,4 i 5 biegu oraz czuć niższą moc niż przed wystąpieniem wyżej wspomnianego cykania) mimo to jest znacznie lepiej niż było, jednak cykanie pozostało i nie wiem dokładnie skąd się dobywa, wtryski były wymieniane więc nie wiem co może być przyczyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zauważyłem dziwną rzecz.

Przy odpaleniu zimnego silnika podczas pierwszego dodania gazu aż do puszczenia jest moc taka jaka być powinna, po pierwszym odpuszczeniu gazu kiedy obroty same z siebie spadną do ok 700rpm silnik przechodzi jakby w tryb awaryjny. Komputer pokazał spalanie stukowe na 3 cylindrze. lany tylko na sprawdzonych stacjach, i tylko ron98 (Statoil,Orlen i Shell)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Sprawdź luty dla 3 wtryskiwacza benzyny. Przy sekwencji tnie się wiązkę wtryskiwaczy i lutuje. Jak dla mnie to tu jest przyczyna skoro na gazie jest ok. Jeżeli luty są ok to problem może tkwić w przekaźniku sterownika lpg jest ich 6 wlutowane w środku sterownika. Prosta sprawa to odłączyć sterownik lpg i zrobić zworki na wtryskiwacze benzynowe. Możliwe że problem już nie wystąpi.
Po czterdziestce człowiek ma, trochę z osła, trochę z lwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Walka trwa a końca nie widać. :mad2: :cry2:

Komputer nie pokazał żadnych błędów. Lewe powietrze całkowicie wykluczone, czujnik wałka wymieniony, wału działa (odpala bez problemu, po odczepieniu czujnika wałka odpala i chodzi tak samo) strzela bardziej na benzynie, mniej na gazie, cykanie pozostało, mulenie raz większe raz mniejsze. Nie czuć benzyny, mimo to pali strasznie dużo 30-40litrów na 100km. Luty sprawdzone, wszystko ok. Na drugim biegu nie ma siły kręcić do odcięcia.

Już nie wiem gdzie szukać. Internet przekopany i żadnych podobnych przypadłości nie znalazłem.

 

Mój Vin : WBACB11090FC68148

 

Czy sterownik to ms40.1 ? podczas łaczenia z programem diagnostycznym (Delphi, INPA nie działa) brak sterownika ms40.1 testowane na motronic 3.3.1 , 3.2 , 3.1

 

Błagam o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Pytanie, w jakiej pozycji powinien być tłoczek vanosa gdy silnik jest wyłączony ? Czy powinien być maksymalnie wysunięty czy schowany ?

u mnie wygląda to tak:

http://i65.tinypic.com/alk8dl.jpg

Jeśli nie powinien być w takiej pozycji czy to wina zatkanej ODMY ?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Uważasz że z tego zdjęcia można cokolwiek powiedzieć o vanosie :?: . Z resztą gdzie tu widzisz tłok vanosa? Możliwe że coś z rozrządem ale to trzeba ustawić od początku. Czujnik wałka dla tego silnika tylko oryginał simensa. Sterownik to ms40.1
Po czterdziestce człowiek ma, trochę z osła, trochę z lwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o wysokość tłoczka między zębatkami.

http://i64.tinypic.com/4ugab4.jpgy

 

Na zdjęciu z lewej, u mnie jest dużo wyżej niż na zdjęciu znalezionym w internecie (z prawej).

 

Myślałem że da się wywnioskować po tym czy tłoczek jest prawidłowo ustawiony. Stąd pytanie czy gdy silnik jest wyłączony to tłoczek powinien być w pozycji wysuniętej czy wsuniętej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To jest napinacz hydrauliczny łańcucha. Masz bardziej wyciągnięty łańcuch i tłoczek jest wyżej. Mechanizm vanosa masz po prawej stronie przed wałkiem ssącym. Oddaj auto komuś kumatemu niech zrobi porządną diagnozę bo nic z tego nie będzie.
Po czterdziestce człowiek ma, trochę z osła, trochę z lwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.