Skocz do zawartości

X5 4.4 2001 szarpanie przy kickdown.sterownik ?


woftek

Rekomendowane odpowiedzi

nastapil problem : samochod wariuje przy redukcji z biegu 3 na 1 ( przy kickdownie ) oraz przy redukcji z 2 na 1 ( rowniez kickdown ). Bardzo niekomfortowo rowniez zbija bieg z 2 na 1, czy moze byc to wina sterownika, czy moze kosz, badz cos innego ? Przy zabawie trybem S wywala najczesciej po zatrzymaniu blad skrzyni i trzeba zgasic i odpalic samochod. Niedawno odpinany byl akumulator. Do tego wystepuje odczuwalna zmiana przy dohamowaniach z 2 na 1, ale nie zawsze. Co to moze byc ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w wypadku skrzyni takie dywagowanie na forum nic nie da . trzeba rozebrac i wsadzic nowe graty . Po prostu wg mnie skrzynia juz ma swoje lata i wymaga remontu. ciezkie zbijanie z 2-1 tez mialem kiedys u siebie i jest to norma przy automatach 5hp zf i 6hp zf ktore swoje lata juz maja. Sterownik moze sie przytykac jak masz szlam w oleju. Ale jak wymienisz olej to reszta wyplukanego szlamu calkiem wykonczy sterownik i dlatego czesto fachowcy nie chca wymieniac oleju w automatach ktore np nigdy wymiany oleju nie mialy - po prostu nie chca brac odpowiedzialnosci za pozniejsze uszkodzenia. Skrzynie trzeba otworzyc, wyczyscic i wymienic najwazniejsze graty i o nic sie potem nie martwic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uzywki raczej nie bierz bo nikt tak naprawde nie da ci gwarancji ze ona pochodzi nastepny miesiac a dodatkowo trzeba zaplacic za wyjecie starej + wkladanie nowej wiec wyjdzie ci 2k pewnie minimum. Auta kupowane do rozbierania i sprzedawania na czesci sa najczesciej w fatalnym stanie bo takie sie tylko oplaca sciagac z de czy uk. Czysto auta stoja po rok na placach , gnija itp. Kupowanie skomplikowanych elementow jak silnik czy skrzynia to zawsze loteria. Ludzie niby udzielaja gwarancji ale to czysta fikcja bo jak taki gosc nie bedzie ci chcial oddac kasy to nie oda i sprawa moze sie ciagnac latami i nic mu nie udowodnisz ;) Radze zrobic remont.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do skrzyniarza kolego bo przyczyn moze byc mnostwo.ja pare dni temu odebralem swoja,jestem biedniejszy o 5500 tys zł.za naprawe.rozwalony kosz wstecznego,kilka tarczek z powyrywanymi okladzinami,zregenerowny kinetyk,i dwa zawory jeden wsteczny ,drugi od biegu 2-3 .oczywiscie nowy olej,filtr,uszczelki,sruby itd.dostalem caly karton czesci,filtr tak byl zatkany szlamem ze szok.co do skrzynki lata niezle choc raz zapalila mi sie kontrolka skrzynki,ale zgasla po paru minutach,polatam pare dni i pojade do magika niech podepnie kompa i sprawdzi.moja skrzynka to gm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze tak powiem, o ja pier..... w zyciu bym sie nie godzil na koszt 5,5 tys za naprawe skrzyni, tylko za 2 tys wstawil uzywke. Masakra :( Ja mam skrzynke ZF, zobaczymy co bedzie. Po naprawie twojej skrzynie mozna uznac za prawie nowa, tzn oczekiwac, ze bedzie dzialala latami ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z używaną skrzynka to jest loteria.Choć zf wydaje mi się że więcej tych skrzyń jest.sam zdecydujesz.co do remontu skrzynki.niby wszystkie bebechy nowe,ale czy to będzie na lata.niewiem.liczylem się z naprawą skrzynki ,no ale jak mi mechanior podał tą kwotę to mało nie padłem.ale przeanalizowalem za i przeciw,używka czy remont.i wolałem dołożyć kaskę i zrobić.jesli sam założysz skrzynkę używaną i rozleci się po tygodniu będziesz miał do siebie tylko pretensje.ja dziełem przykład z mojego kolegi.w audi A6 padł automat.uzywka 2tys.pojezdzil pół roku.znowu używka padła po miesiącu.wkoncu remont.lata już na niej 3 rok.wiec sam sobie skalkuluj za i przeciw.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.