Skocz do zawartości

Dziwne odgłosy przesuwania z okolic tunelu środkowego


kefirzasty

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Mój pierwszy post na forum dotyczy niesamowicie irytującej mnie kwestii w moim BMW e90 z 2007 roku. Otóż od jakiegoś czasu z okolic podłokietnika, albo tunelu środkowego, podczas szybkiego ruszania, hamowania czy ostrego skręcania, dobiega dziwny dźwięk jakby wewnątrz jakiegoś plastiku przesuwała się moneta, śrubka bądź coś podobnego.

 

Na ten moment rozkręciłem cały tunel, jednakże nic tam nie znalazłem. W "tuenlach" nawiewu,. który biegnie przez całą tunel również nic nie znalazłem.

Przed chwilą włożyłem końcówkę odkurzacza do nawiewów, znajdujących się pod siedzeniami kierowcy i pasażera - nic nie znalazłem, coś nadal się gdzieś przemieszcza i działa mi na nerwy :mad2: :evil:

 

Miał ktoś z Was podobny problem?

Może ma ktoś jakieś wskazówki gdzie jeszcze szukać?

 

Będę wdzięczny za każdą pomoc!

 

Adrian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj z różnymi opcjami kierunku/temperatury nawiewu.

Ja mam takie coś, że czasem któraś klapka nie do końca się dobrze ułoży i przy przeciążeniach bocznych coś pod deską "pykało" (różne miałem typy, że coś komuś wpadło do kanału wentylacyjnego, może ten element co się montuje zapach na kratki)

Działo się tak tylko raz w jedną stronę (czyli jak przesunęło się w lewo to już kolejny skręt w tą samą stronie nie powodował efektu dźwiękowego ale np przejazd przez rondo to aż trzy "pyknięcia" :mad2:

Podziałaj jeszcze z regulacją temperatury tylnych siedzeń (u mnie właśnie to klapka jest "problemem")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak.

Pierwsza rzecz to uspokoiłem się jak już to znalazłem :cool2:

Druga rzecz to wystarczy przestawić temperaturę nawiewu na tył (klapka odpowiedzialna za temperaturę nawiewu jest położona najniżej w nagrzewnicy, właśnie w okolicy popielniczki - tunelu środkowego)

Jak dobrze pamiętam to efekt występuje tylko gdy z tyłu jest grzanie na max.

Co ciekawe gdy przestawię na zimno i znów na ciepło to nie pyka :lol:

Co się oszukałem z przodu auta to moje :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.