Skocz do zawartości

Wymiana tarcz - F30


ledakar

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Skończyła mi się gwaranacja na moje f30 z 13 roku i muszę wymienić tarcze. Pytanie czy macie jakiś sprawdzonych mechaników na Śląsku, których możecie polecić? Którzy dobrze ogarną temat i wystawia f-VAT? Bede wdzięczny za rekomendacje. Dajcie znac ile taka wymiana tez moze kosztować za tyl, a ile za przód. Tarcze kupie sam, Wiec sama usługa mnie interesuje.

 

Dzieki!

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja może się podepnę pod temat z nieco innym pytaniem. Czy w F30 możliwa jest wymiana tarcz i kloców we własnym zakresie? Czy gdzieś jest jakaś pułapka typu konieczność podpięcia się pod komputer w celu wepchnięcia tłoczka hamulcowego itp? Nie chodzi o oszczędności tylko o trochę zabawy :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Interesuje mnie przy jakich przebiegach wymienialiście tarcze w hamulcach sportowych M? Wiem, że dużo zależy od stylu jazdy, ale z czystej ciekawości pytam bo mnie namawiają już do wymiany gdyż klocki Przód oraz tył są już na zużyciu. Nie widzieli, nie zmierzyli ale mówią, że na pewno do wymiany :) nie chce kupować kompletu, a później okaże się ze nie było potrzeby, a wiozę zawsze swoje graty do ASO bo mają chore ceny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Myślę, że warto samemu rzucić okiem na stan tarcz oraz klocków.

 

W ASO, doradcy serwisowi bazują na danych zapisanych w kluczyku, które bardzo często w przypadku hamulców, nie reprezentują realnego zużycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stan zuzycia mierzony jest tylko z jednej strony. W moim poprzednim aucie hamulce byly z jednej strony totalnie zjechane, pomimo ze wskaznik zuzycia zatrzymal sie na 5 tys. km.

2009-2013 E46 330iA; 2013-2014 E91 318dA; 2014-2016 F34 320dA; 2016-2019 F34 330xdA; 2018-2020 G30 540xiA

2020-2023 F98 X4M; 2022-2026 G08 iX3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.