Skocz do zawartości

e53 2003 3.0d przedlift problem z napędem(nowe objawy)


przemoevo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, maly problemik z napędem. Przy ruszaniu występują wibracje, ewidentnie z tyłu nadwozia. Skrzynia automat, działa płynnie. Jak przełącze na manual i ruszam z dwójki lub trójki jest to samo. Jak przycisnę z miejsca to czasem wibracje i slychac gluche puknięcie(nie metaliczne), po takim puknięciu wibracje prawie nie występują, aż do włączenia wstecznego(jakby co się przestawiało). Po ruszeniu i podczas jazdy wibracje są niezauważalne. Czasem podczas zatrzymywania czuć bardzo delikatne puknięcie(zauważalne tylko dla kierowcy), jakby był luz w ukladzie napędowym. Mój mechanik trochę zajęty i czekając na wizytę może ktoś cos takiego przerabiał i podpowie co sprawdzić. Jak stoję i trzymam na hamulcu, wcisnę gaz na D to wtedy wibracji nie występują(czuc że auto chce ruszyć).

Pozdrawiam

 

Aktualizacja usterki .Panowie wywaliło błąd skrzyni(jeszcze nie szczytany), Po odpaleniu rano auto jechało normalnie. Po zgaszeniu i ponownym uruchomieniu słabo jedzie do przodu, Obroty rosną, ledwie się toczy, i wywala Trans. Failsafe Prog, przechodzi w tryb awaryjny i zostaje na czwórce. W trybie awaryjnym auto jeździ. Na wstecznym jeździ normalnie. Wiem,że te skrzynie dość często mają usterkę, że po dłuższym postoju słabo ciągną do przodu, ale po rozgrzaniu problem znika, tu jest inaczej. Niedawno był zmieniany olej statycznie. Skrzynia 70tyś po remoncie. Jak slabo ciągnie to nie czuc teraz szarpania przy ruszaniu, o którym pisałem wcześniej. Pewnie sporo wyjaśni odczyt błedu, ale to dopiero we wtorek. Może ktoś się sptkał z takimi objawami.

Edytowane przez przemoevo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.