Skocz do zawartości

Bmw e39 2.0 diesel wyciek płynu chłodniczego


MlodyBS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dzisiaj jadąc samochodem nagle zaczęło dmuchać zimnym powietrzem, zatrzymałem się i po sprawdzeniu pusty zbiorniczek płynu chłodniczego. Ogólnie wszędzie sucho tylko jak wodę wlewam do zbiornika to zaczyna lecieć pomiędzy skrzynią a silnikiem (na łączeniu). I tutaj moje pytanie gdzie mogę szukać przyczyny, ponieważ sprawdziłem węże i wszędzie sucho. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Króćców między skrzynia a silnikiem. Musisz np zdemontować filtry kabinowe i zaglądać. Może zrzucić płytę i coś od spodu zobaczysz. Najlepiej wpisz w Google silnik i jego oznaczenie i na grafikach różnych będziesz widział gdzie i na jakiej wysokości idą węże od str skrzyni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już dziurawy przewód znaleziony (umiejscowiony za silnikiem i łączy się z trójnikiem). Panowie potrzebuje informacji na temat odpowietrzania 2.0 diesel w e39, ponieważ płyn całkowicie mi uciekł a później dolewałem wody, żeby znaleźć przeciek. Co powinienem zrobić po złożeniu przewodów do całości (ogólnie w samochodach wiem jak się odpowietrza ale w moim BMW jeszcze tego nie robiłem i chciałbym zaczerpnąć informacji od was). Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dużo tematów odnośnie odpowietrzania. Spuść wszystko z układu korkiem na dole. Odkręć odpowietrzniki, wlewaj płyn do pełna, odpal auto, nawiew na minimum i klimatronik na max czyli 32, dolewaj az z odpowietrzników zacznie cieknąć płyn bez powietrza, ogrzewanie musi grzać, dolej do zbiorniczka na maxa, zakręć zbiorniczek, rozgrzej auto żeby się otworzył termostat i na następny dzień sprawdź na zimno, ewentualnie dolej. Teoretycznie jak przód będzie trochę wyżej to powinieneś mieć łatwiej :)

Temperaturę możesz sprawdzać w ukrytym menu - test numer 7. Jak wejść w ukryte to poszukaj na forumie bo już było :)

 

 

Pzdr

misiuto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.