Skocz do zawartości

Wymiana silnika w 316i.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam!

 

Chciałem się was poradzić odnośnie wymiany silnika w 316i.

W moim samochodzie miałem poważną awarię silnika i niestety okazało się, że muszę go wymienić (sam słupek).

Znalazłem na forum odpowiedź na moje pytanie, ale mechanicy w moim mieście twierdzą co innego, więc chciałem to wyjaśnić.

Znajomy posiada silnik 1.6 do tego modelu i może mi oddać za darmo, ale ja miałem silnik 1.8

Z tego co przeczytałem na forum, to wymiana na 1.6 nie będzie problemem, a osprzęt i komputer mogą zostać te same.

Jednak mechanicy do których dzwoniłem twierdzą, że będzie to duży problem, że trzeba będzie przerabiać instalację elektryczną, system chłodzenia i zamontować komputer od 1.6

Moje pytanie brzmi, czy rzeczywiście wymiana na 1.6 będzie skomplikowana i czy nie lepiej zakupić taki sam silnik. Znalazłem działający 1.8 w atrakcyjnej cenie, więc nie wiem, na który się zdecydować.

 

Dziękuję i pozdrawiam.

Opublikowano
Nie napisałeś co to za silnik ,m40 czy m43 bo 316i to równie dobrze może być 1.9 w compakcie .Wtedy mechanicy mogą mieć rację.
Opublikowano
  • Autor

Tak,uszkodzony silnik to m43 z łańcuszkiem rozrządu o pojemności 1895, a auto to compakt.

Nie wiem w jakiej wersji jest ten 1.6

Opublikowano
Najlepsza opcja kupić słupek taki jak masz w swoim aucie czyli m43b19TU .Silnik może pochodzić z e46 .
Opublikowano
  • Autor

Dzięki za odpowiedź.

A, czy jeśli ten silnik 1.6 o którym pisałem też jest w wersji m43?

Mógłby wtedy pasować, bez większych modyfikacji w komorze silnika?

Opublikowano
Jeśli masz możliwość zakupu wszystkiego spod maski tzn: silnika ,wiązki ,sterownika,przepływomierza,plastiku nad chłodnicę w dobrej kasie to bierz.Jesienią stanąłem przed podobnym dylematem i wybrałem ... zakup m43b19tu . Mniej przeróbek i nieporównywalnie lepsza charakterystyka silnika .
Opublikowano
  • Autor

Dzięki za pomoc. Zdecydowałem się na ten 1.8 :8)

Mechanik, który ma założyć silnik też tak radził.

Czy orientujesz się w wymiarach tego silnika?

Chciałem pożyczyć od znajomego Toyotę Avensis 4 drzwiową do transportu, tylko nie jestem pewien, czy sam słupek zmieści się w bagażniku :mrgreen:

Opublikowano
Dzięki za pomoc. Zdecydowałem się na ten 1.8 :8)

Mechanik, który ma założyć silnik też tak radził.

Czy orientujesz się w wymiarach tego silnika?

Chciałem pożyczyć od znajomego Toyotę Avensis 4 drzwiową do transportu, tylko nie jestem pewien, czy sam słupek zmieści się w bagażniku :mrgreen:

wymiary praktycznie identyczne jak Twojego obecnego silnika

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.