Skocz do zawartości

Bmw e46 330D 184bhp


Injitsu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem tutaj nowy i posiadam bmw z 2002 roku.

Przejdę do rzeczy , a więc...

Moja bmw "lezy na glebie" na tak zwanych "coilovers" , wracalem do domu i podczas wyprzedzania konkretnie o cos zachaczylem (myslalem wtedy że zachaczylem blotnikiem czy coś...)

Zjechalem na pobocze - niby wszystko ok... jadę dalej. Jakies 5km pozniej auto mi zgasło, odpalilem kluczykiem - wszystko ok , przejechalem moze 1km - auto zgasło i już miał problem z odpaleniem(tak jak by bateria byla slaba) wtedy tez pomyslalem ze sie moze "przegrzal" dalem mu odpaczac i po czasie odpalił dwa razy na 5secund ale to bylo takie uczucie jak by go komputer odcinal - poprostu zaczął gasnac jak by mi ktoś nagle kluczyk wyciągał (nic w silniku nie stukalo ani pukalo , zero metalicznych dźwięków jedynie podczas odpalania rozrusznik jak by nie dawał rady - potem już nic nie ruszalem.

 

Kolega przyjechal i zaciagna mnie pod dom i wtedy się okazalo że w silniku nie było nic oleju....

W misce olejowej była konkretna dziura i olej spierdzielil po tamtym uderzeniu.

 

Moje pytanie : czy silnik sie zatarl? Może komputer go jakimś cudem "odciol" i nie odpala bo wie że nie ma oleju? Jak naprawie miskę olejowa i naleje olej to odpali? Nie było żadnych metalicznych dzwiekow gdy do tego doszło, poprostu auto odpalalo i gaslo jak by paliwa mu odcinalo , rozrusznik dziwnie tyka jak by nie dawał rady nie wiem....

 

Na necie ogladam filmiki jak wygląda zatarty silnik i u mnie takich objawow bynajmniej nie było...

Moze rozruszik nie kreci właśnie z braku oleju?

 

Dziękuję i przepraszam za błędy :)

 

 

Edit®®

Jeszcze jedno... mam jeszcze e46 2.0D - miska olejowa pasowała by do 330D? Sprężyny i amory tez podejda? Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto zgasło i już miał problem z odpaleniem(tak jak by bateria byla slaba)

Bez oleju rozrusznik nie miał siły aby zakręcić, czyli typowe objawy zacierającego się silnika.

Optymistyczna wersja:

Według mnie to po zalaniu olejem będzie miał ciężkości dobrze zakręcić ale odpali z tym że już nigdy nie będzie to samo co przed. kto o niczym nie wie to może nie zauważyć.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nikt nie wie w jak się silnikowi dostało.

Ja bym się zdecydował na wymianę miski a jak bym nie był zadowolony to bym szukał innego silnika.

Podam Ci linka co może Cię czkać w przypadku wymiany miski. Zaznaczam że to nie do twojego silnika.

viewtopic.php?f=69&t=145296

http://allegro.pl/bmw-e46-330d-m57-3-0d-miska-olejowa-184km-i6568100489.html

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i kontrolka ciśnienia oleju nic Ci nie podpowiedziała że nie masz oleju ? taka czerwona lampka alladyna nic Ci nie zasugerowała ? :)

najpierw zapaliła się na żółto jak niski stan był, po chwili już na czerwno co jeszcze mogło cie uratować jakbyś od razu silnik wyłączył.

 

Rozwalić miskę i nawet się nie zatrzymać i nie zajrzeć pod auto :mad2: :cry2:

 

załóż miskę i zalej olejem i zobacz co się dzieje. Może działac, może wcinać olej, może już nie chodzić dobrze nigdy. Zależy jak bardzo dostał po dupie, tego nie da się stwierdzić bez rozebrania silnika.

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

up@@

 

Ekhm... kontrolka nie zdazyla sie zapalic bo dziura konkretna w misce albo czujnik nie działa.

Nie nie zajrzalem pod auto , tylko wokol auta czy blotniki sa :P

 

Zastanawiam się czy warto kombinować... za £200 stowy mam do wyrwania silnik ale bez turbo...

Ciekawe czy moje turbo tez sie zatarlo... jak nie to biorę silnik.

Edytowane przez Injitsu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak nie da się ręcznie zakręcić wałem to nic z niego nie będzie. Naprawa na pewno będzie droższa niż wymiana na sprawny.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.