Skocz do zawartości

Wymiana oleju w skrzyni automatycznej


patryk_2212

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś mógłby mi powiedzieć czy olej w skrzyni automatycznej faktycznie nie powinien być wymieniany? Dzwoniłem do ASO oraz do niezależnego serwisu i otrzymałem informację, że BMW nie przewiduje wymiany oleju w skrzyni automatycznej. Według historii przedstawionej przez poprzedniego właściciela olej do tej pory nie był wymieniony. BMW X1 18d 2010 r. przebieg 144 tys.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czym prędzej wymieniać. BMW również mówi że łańcuch rozrządu w N47 nie podlega wymianie i że przewidziany był przez producenta do końca żywota silnika, a jak jest każdy wie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Rozrządu nie opisują jako dożywotni, wymiana przy określonym rozciągnięciu.

Jeśli chodzi o olej na stronie ZF znajdziesz:

At very high operating temperatures, the oil in automatic transmissions ages faster than under normal conditions – for instance due to a very sporty driving style or frequent trailer operation. Depending on the driving style, ZF Aftermarket therefore recommends a transmission oil change every 100,000 km or after 8 years at the latest.

 

Przy sportowej jeździe zalecają wymianę co 100tys. km lub co osiem lat, przy spokojnej jeździe do 160tys.km

Czyli lepiej co 100tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozrządu nie opisują jako dożywotni, wymiana przy określonym rozciągnięciu.

na jedno wychodzi, nie ma interwału, to jak z działaniem skrzyni biegów czy turbiny, jak się popsuje to trzeba naprawić, łańcuch z założenia powinien wytrzymywać 400-500kkm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację. Mam przejechane 144 tys. w związku z czym umówię się na wymianę oleju w skrzyni. Czy możecie mi doradzić jaki olej zalać żeby serwis nie próbował mi wcisnąć ciemnoty (ewentualnie czy macie do polecenia jakiś serwis na terenie Warszawy)?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Jezeli masz skrzynie ZF do do zestawu do wymiany oleju jest dołaczona instrukcja. Wg zalecen olej miedzy 80 a 120 tys w zaleznosci od stylu jazdy. DO tego zestawu musisz dokupic tulejke od gniazda zlacza elektrycznego- kosztuje w ASO ~ 80 PLN a potrafi ciec po wymianie samego oleju.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

witam mam ten sam problem niewiem czy olej byl wymieniany pytanie jaki olej ? i ile

x1 2009 r e84 2,0 diesel 177km Xdrive silnik N47D20C mam kilka pytan


-jaki olej i ile do silnika wchodzi z tego co widze to lali tam jakiegos castrola natomiast kolega radzi valvoline jakis?


-jaki olej do skrzyni biegów i ile ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.