Skocz do zawartości

e39 m52 uszkodzony zawór zwrotny w podstawie filtra


Kamil999777

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wiem ze bylo juz kilka tematow o podstawach filtra w m50 m52 czy m54 jednak wszystkie są z przed kilku lat i nikt tego problemu nie rozwiązał.

Kazdy pisze wymień podstawę filtra ale czesto to się nie oplaca bo za nówkę chcą chyba coś około 1000zł. Używki dzisiaj to loteria mają swoje lata i znalezienie takiej z dobrym zaworkiem graniczy z cudem. Kilka lat temu może i bylo to bardziej możliwe ale nie dzisiaj. Sam aktualnie męczę się z tym problemem mam 2 swoje podstawy od m52 w obydwu prowadnice zaworka wytarły rowki i olej z filtra spływa do miski. Kupilem trzecią podstawę od m54 z 2002 roku zaworek jest juz metalowy wygląda idealnie ale po montażu okazało się że też nie trzyma oleju może spróbuję go jeszcze wyczyścić.

Temat zakładam po to żeby wnieść do sprawy jakieś konkrety bo w ciągu tylu lat na kazdym forum piszą ze te zaworki są nie wymienialne wiekszość pewnie nie wie ale to się wyjmuje i wymienia!

Jest tylko taki problem ze bmw raczej nie sprzedaje tych zaworków przynajmniej nie w Polsce ale dobre firmy potrafią coś takiego dorobić.

Może wiecie czy w PL ktoś sprzedaje takie zaworki? albo może ktoś ma sprzęt i podją by się takiej roboty?

Wiem ze koledzy z Rosji dawno rozpracowali ten problem i robią takie zaworki.

Jezeli ktoś chce to mam kilka linków jak wygląda nowy zawór i jak wyjąć stary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.