Skocz do zawartości

Migające xenony tylko gdy jest wilgoć


Vivalarte

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Samochód: e46 330i Touring po lifcie. 2001 rok; 231KM

 

Już od wprawie roku mam taki problem że migają xenony światła dziennego (żadne inne nie) Migają tylko i wyłącznie gdy jest wilgoć (nie tylko w czasie deszczu ale też gdy nawet samochód postoi noc na ulicy gdy jest rosa)

Migają bez jakiejkolwiek reguły, może migać tylko lewy, może tylko prawy, mogą po kolei, może mignąć parę razy potem przestanie, może cały czas w różnych odstępach czasowych. Gdy jest sucho to mogę i miesiąc jeździć bez żadnego mrugnięcia.

 

Xenony wymieniałem (wymieniane są oryginalne), była regeneracja alternatora, elektryk sprawdzał wszystkie przewody..nic nie znalazł.

 

Teoretycznie mogłaby być przetwornica, ale przecież wtedy by migało niezależnie czy jest wilgoć czy nie, prawda? I do tego że od razu dwie przetwornice?

Błędów żadnych nie ma.

 

Bardzo proszę pomocy bo już nie wiem co robić!! :cry:

 

Pozdrawiam

Roman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałeś żarówki czy całe lampy? Migające lampy to zazwyczaj objaw padających żarówek albo przetwornic.

Sprawdź czy lampy są szczelne, na dole znajdują się przetwornice i od wody mogą wariować.

Podjedź do jakiegoś serwisu zajmującego się xenonami, majster podłączy żarówkę do swojej przetwornicy i wszystko wyjdzie. W Warszawie Ci mogę jeden serwis polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź!

 

Wymieniłem tylko żarówki. Elektryk nic nie mógł powiedzieć bo gdy miał samochód to akurat nie migały.

Z sprawdzeniem żarówek mogę spróbować, tylko w sumie to jest aż 4 rożne żarówki i dziwnie gdyby to z nimi był problem. (o kontakt do serwisu to poproszę, to podjadę do nich)

 

Spróbuje też pogrzebać z lampami.

Ale rozumiem że jeśli gdy jest sucho to nigdy nie miga to przetwornice raczej są ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiadomo, elektrykę albo przetwornice (najprawdopodobniej) trafia szlag od wilgoci. Spójrz na lampy i poszukaj nieszczelności, często lubi cieknąć przez plastikowe wieczko od świateł długich. Nie wiem jak w E46 czy trzeba zdejmować zderzak, ale ja bym wyjął lampę i sprawdził czy przetwornica jest mokra. Przetwornica znajduje się od spodu lamp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.