Skocz do zawartości

e61 nie działa 1 klamka comfort access/dostęp komfortowy


tomaszko1

Rekomendowane odpowiedzi

Opis problemu

 

E61 C144707, keyless z dociągami

 

1 klamka tył prawa strona szwankuje.

 

Jak stoję koło auta od strony tychże drzwi, z kluczykiem to auto potrafi się samoczynnie zamknąć lub otworzyć.

Częściej zamknąć. Auto wyłapuje ciągły sygnał zamykania, tak jak przy wciśnięciu i długim trzymania przycisku na pilocie.

W tym czasie potrafi całkowicie domknąć przesłonę dachu panoramicznego.

 

* oba kluczyki zachowują się tak samo - więc to wyeliminowałem

* diagnostyka komputerowa (nie w ASO) pokazuje błąd w obrębie tej klamki, ale nie ustalono jeszcze w czym dokładnie jest problem.

 

Pytania

* czy ktoś miał podobny problem i może coś podpowiedzieć

* ile może kosztować taka naprawa

Edytowane przez tomaszko1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij boczek tych drzwi i odepnij wtyczke (nie chodzi mi o wtyczki z boczku drzwi tylko o ta ktora jest w srodku drzwi - na gorze przy klamce na 3 piny). Po odlaczeniu tej wtyczki zamykanie i otwieranie po dotknieciu klamki bedzie wylaczone. Tym sposobem mozesz zobaczyc czy wszystko jest ok (dach sie sam nie zamyka itp). Jesli tak, to do wymiany masz czesc ktora znajduje sie przy klamce (w sumie to jest caly mechanizm klamki wraz z tym modulem, bo samego modulu nie kupisz). Pozniej poszukam jaki to numer. Koszt tej czesci w aso to ok. 900zl, ale mozesz poszukac uzywanej. Latwo to samemu wymienic, mialem podobny problem. Edytowane przez lordy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na drzwi tylne są dwa numery części:

Lewe drzwi: 51227191587

prawe drzwi: 51227191588

 

Tutaj masz linka na real oem, część na zdjęciu to numer jeden (dla samochodów z

funkcją dostępu komfortowego)

http://www.realoem.com/bmw/pl/showparts?id=PX51-EUR-02-2009-E61N-BMW-525d&diagId=41_1537

 

Jak nie znajdziesz używki to mam tą część, jak coś pisz na PW

 

PS.

Zmień tytuł posta na "e61 nie działa 1 klamka comfort access/dostęp komfortowy" , a nie keyless go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Rozwiazales swoj problem?

 

U mnie tez zaczyna cos lewy tyl szwankowac. Otwiera tylko jak szarpne klamke a nie jak inne lekko wloze reke. Zamykac nie chce, tylko wysyla niby sygnal, takie cykniecia ale cypki zostaja otwarte.

Jak podchodze do auta to tez potrafi się samoczynnie zamknąć lub otworzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.