Skocz do zawartości

(330d) wibracje auta miedzy 1700 - 2000 rpm


dominik082

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc.

BMW e46 330d '02 manual 5biegowy, m57.

Od jakiegos czasu mam problem, z wibracjami przenoszacymi sie na budę.

 

Wibracje te czuc zawsze w zakresie 1600-1700obrotow i w sumie tylko na 4 i 5 biegu, da sie tez wyczuc na trojce, ale trojka jest dosc krotka i obroty szybko przechodza... Jeszcze ciekawa kwestią jest to, że wibracje wystepują tylko na cieplym silniku i tylko i wylącznie podczas delikatnego przyspieszania i utrzymywania prędkosci, jak przyspieszam mocniej to nie czuc tych wibracji, tak samo jak silnik jest świeżo odpalony po nocy.

Objawy te zostały stwierdzone po wymianie rozwalonej podpory na wałe oraz łacznika elastycznego lączącego skrzynie z wałem.

Wał został dobrze złożony bo były na nim zrobione oznaczenia więc nie mozna było się pomylić. Rozebrałem drugi raz i wstawiłem stary łącznik skrzyni z wałem bo myślałem ze to to ale dalej te same objawy wiec powróciłem do nowego. Następnie przeczytałem chyba milon tematów na forach odnośnie tego problemu ale w ŻADNYM nikt do końca nie wyjaśnił co było przyczyną takich objawów. Kupiłem drugi wał dlapewności i dalej to samo.

Nie wymieniłem jeszcz tylko nowej podpory firmy febi (jest możliwe że ta nowa podpora jest do dup... ?)

 

Proszę osoby co miały taki problem o pomoc ponieważ nie stać mnie na wymiane całego zawieszenia żeby wkońcu trafić na tą przyczynę.

 

Pozdrawiam Dominik.

Edytowane przez dominik082
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

 

Podporę wymieniłem na oryginalną i jest wielka poprawa choć nie do samego końca ponieważ jeszcze delikatne drgania są. Ostatnio stojąc na postoju z nudów nacisnąłem sobie gaz i o dziwo te drgania też są w identycznym zakresie obrotów, pojechałem do kolegi i okazało się ze mam zerwaną prawą poduszkę silnika, w ciągu dwuch tugodni powinienem ją wymienić i oczywiście dam znać czy to pomogło.

 

Pozdrawiam Dominik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam. Poduszka silnika wymieniona od strony pasarzera lecz nic to nie pomogło. Podłączyłem auto pod komputer i się okazuje że na pierwszym wtrysku korekcja siega prawie +5 a na wtrysku nr 2 wacha się w granicach -3, -3,5. Drgania silnika w granicach 1500 - 2000 rpm w czasie jazdy i na postoju jak sie dodaje gazu mogą być tym spowodowane ? Pozdrawiam Dominik.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zdecydowanie, korekcje sprawdzane na w pełni rozgrzanym silniku? Jak tak to 1 zdecydowanie do wymiany.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dlaczego piszesz w liczbie mnogiej? Jak wyglądają pozostałe korekcje? Polecam znalezienie jednej używki z gwarancją rozruchową, ewentualnie dwóch na wszelki wypadek.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę w liczbie mnogiej ponieważ wydawało mi się że te dwa są do wymiany. Około rok temu wtrysk nr 5 oddawałem u siebie w miescie do regeneracji i spisuje sie ok a płaciłem coś około 400zł. Boję się trochę kupić wtryski na allegro, zamontować i dowiedzieć się że też są walnięte. Odnośnie korekcji pozostałych wtrysków to nie pamietam wartości ponieważ tylko te dwa zwróciły moją uwage, jutro podjade do kolegi i jeszcze raz podłączę pod kompa auto i podam korekcje wszystkich.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nr 2 pewnie próbował wyrównać nr 1, wrzuć wartości wszystkich.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Na tabelkach serwisowych nie znam się..ważne żeby była gwarancja rozruchowa i niech pozaznacza sobie żeby nie było jak będzie coś nie tak.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.