Skocz do zawartości

Specyficzne Szarpanie BMW E53 3,0d.


kubaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Z uwagi na to że poprzedni temat został z niewiadomych mi przyczyn usunięty, wrzucam jeszcze raz.

 

Mam problem z BMW X5 E53 już od czasu zakupu. 3,0d 2005 rok po chiptuningu na 260-270 koni.

 

W aucie przy gwałtownym dodaniu gazu (też przy kickdownie) zdarza się że bardzo szarpie. Nie zdarza się to zawsze. Najłatwiej wywołać to delikatnym przyhamowaniem i nagłym dodaniem gazu jednak zdarza się także bez uprzedniego wciskania gazu.

 

Także w trasie przy gwałtownym dodaniu gazu jest szarpnięcie. Czym to może być spowodowane?

 

W samochodzie po zakupie robiłem sprzęgło, był wymieniany stator pompy, wymieniłem od razu sprzęgło hydrokinetyczne powymieniane uszczelniacze itd. zalane wszystko świeżym olejem.

 

Jest jeszcze jeden problem. Otóż na zimnym silniku skrzynia nie chodzi tak jak powinna to znaczy dziwnie przełącza bieg z jedynki na dwójkę, czasami trochę przeciąga bieg i jest takie przerwanie jakby jakiś luz był. Na ciepłym na ogół to się nie zdarza. Skrzynia ZF.

Wymieniałem jakiś czas temu most. Zostały też delikatnie zeszlifowane tarczki reduktora ponieważ przypaliły się gdy padł most. Po odebraniu auta chodziło to 2-3 dni idealnie dużo lepiej niż po zakupie, skrzynia też ogólnie pracowała jakby lepiej (chodzi tutaj o załączanie biegu po dodaniu gazu). Serwis skrzyń mówi że raczej wszystko jest w porządku i mam przyjechać jak będzie gorzej, ale ja chcę żeby było lepiej, a nie gorzej.

 

KLIN na wale jest ok, wymieniane były poduszki dyfra, ogólnie od spodu mechanik nic nie mógł więcej się doszukać.

 

 

Z poprzedniego tematu:

- jeden z użytkowników polecił mi dezaktywację EGS NIC. Zrobię to możliwie najszybciej.

- Wyjmowałem także bezpiecznik 46. Wywaliło mi kontrolki abs i kontroli trakcji, pracowało podobnie bez zmian, może jakby wolniejsza reakcja na kickdown.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj także zauważyłem odbierając auto od elektryka, że jadąc na zimnym silniku wystąpiło coś takiego:

 

Jadąc bodajże na 3 biegu nagle zrzuciło mi na 2 i spowrotem wrzuciło na 3 bieg. Czy to możliwa wina skrzyni? Serwis to raczej wyklucza. Ale w czym w końcu problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zauważyłem też że auto jadąc wolno przy wciskaniu hamulca ma tak jakby luz, ciężko to wytłumaczyć.

 

Wciskam pedał i zamiast normalnie dohamowywać to jest wyczuwalny jakiś luz i z każdym wciśnięciem pedału hamulca go czuć ( takie szarpnięcie całym autem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Temat odkopuję, zostało zniwelowane poprzez wymianę zaworów sterowania skrzyni biegów.


Pytanie do użytkowników E53 3,0d - czy macie tak jak hamujecie do zera że skrzynia jakby zrzuca bieg przy praktycznie zerowej prędkości? Przy hamowaniu do zera auto czasami podskoczy, reszta pracuje bardzo ładnie.


Mam świadomość, że to już kilkunastoletnia konstrukcja, trochę się przyzwyczaiłem może do pracy S-tronic w A7 i temu tak wymyślam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też to mam w obu moich X5 z 6HP26 , czasami tak jak by wypada bieg i jest mocne uderzenie, tak jak by skrzynia nie wiedziała "co zrobić" po odpuszczeniu gazu na chwile itp, .... prawdopodobnie to te zawory co piszesz, w jednej skrzyni mam wymieniony konwerter, w obu były wymieniane tłoczki i olej ... nadal czasem pierd....

______________

champion

e53 3.0dA 2005

e53 3.0dA 2004

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.