Skocz do zawartości

e46 nie wysuwające się bolce w drzwiach


blankito111

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Jak w temacie- podczas mrozów w 2 drzwiach nie wysuwają się bolce/rygle(zamek centralny).Nawet na siłę nie idzie ich wysunąć także nie ma możliwości otwarcia drzwi.Pytałem znajomego, ma podobnie. Czy to jest pospolita usterka w BMW? Czy jest na to sposób-np. zdjęcie boczków i nasmarowanie tam jakichś elementów?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Mam to samo w drzwiach kierowcy. Pierwszy raz taka akcja od czasu kiedy mam samochód, czylo 6 lat. Trzeba za klamkę pociągnąć od środka to się otworzą. Jeszcze ich nie tozbierałem, czekam na cieplejsze dni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie klamką od środka nie idzie otworzyć.W tych modelach często podobno awarii ulega moduł komfortu-jakieś blaszki tam w przekaźnikach słabiej przewodzą prąd podczas mrozów.Natomiast u mnie problem występuje tylko przy temperaturze poniżej -10 dlatego nie chciał bym się jeszcze brać za moduł skoro być może wystarczy coś tam przesmarować aby rygiel mógł łatwiej się wysuwać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przekaźniki w module komfortu byłyby do wymiany / przeczyszczenia możesz łatwo to wyłapać jeśli cyka przy otwieraniu / zamykaniu (Najlepeij wsiąść do auta i zamykać / otwierać auto przyciskiem z konsoli ) a drzwi sie nie otwierają - rozebrać moduł komfortu i przeczyścić preparatem do czyszczenia styków elektrycznych.

Musisz jedynie uważać aby nie uszkodzić przekaźnika przy wycinaniu.

Za centralny zamek zdaję się są odpowiedzialne 2 przekaźniki.

 

Poszukaj na forum jest prezentacja jak to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja mam moduł komfortu już z wymienionymi przekaźnikami na nowe. Dwa lata temu się z tym bawiłem. No u mnie coś ewidentnie przymarza. Czekam na cieplejsze dni to rozbiore.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.