Skocz do zawartości

740d nie działa idrive


maniek21112

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Drugi problem z 740d a mianowicie nie działa idrive, stało się to prawdopodobnie wtedy gdy auto stało u mechanika kilka tygodni i padł akumulator. Błąd po skasowaniu cały czas wraca, od czego zacząć? Próbowałem szukać, ale w sieci jest bardzo mało informacji o e65..chyba wszyscy jeżdżą do aso :roll:

http://pics.tinypic.pl/i/00866/4e0ys3uastqm.jpg

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tzn? Gdzie i jak? To nie moje auto a właściciel też nie wie o co chodzi.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To nie moje auto, warsztat mi nie jest potrzebny, jeden problem udało się rozwiązać przy pomocy forum i liczę na to, że drugi prędzej czy później też a nawet gdyby nie to problem właściciela, ja pomagam ile mogę/potrafię.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz czy tylko idrive nie działa czy radio cd tez

Jezeli masz walniety jeden moduł na swiatłowodzie to nic nie bedzie działac. Wszystko jest połaczone szeregowo swiatłowodem. Wystarczy ze zmieniarka navi wzmacniacz czy tuner poszedł sie ..... to nie działa nic. Sprawdz bezpieczniki. Czasem przy podłaczaniu aku laduja sie kondensatory co prowadzi do spalenia bezpiecznika i po ptakach. Bagaznik i schowek od pasazera. Jak to nie pomoze to pisz. Tez mi nie działało. Mialem 4 rzeczy walniete. Po odczepieniu ich i połaczeniu swiatłowodu na krotko wrociło wszystko do normy.

Prosze tez wrecz błagam forumowiczow by usterki ktore usuneli opisali na forum by zamknac temat. Jestem tu nowy ale chciałbym by forum było na naprawde wysokim poziomie. Chociaz info. Nie dałem rady. Sprzedalem auto lub nie dałem rady ale taki i taki warsztat mi pomogł. Dalem 500 ale nie powiedzieli co to. Nastepni chociaz beda wiedzieli do kogo sie zwrocic i na co sie przygotowac.

Nieraz trzeba zapłacic. Wiedza kosztuje. Ale uwazam ze troche nie teges jest jak problem to pomocy a potem pocałuj mnie tam gdzie słonce nie dochodzi.

Podejzewam ze duzo jest tu mechanikow ktorzy nie radza sobie z tymi autami. Jestem sam mechanikiem. Miałem bardzo duzo z bmw do czynienia ale powiem ze bmw e65 to po zakupie było dla mnie jak magia. Tego czego nie wiedzialem i do tej pory nie wiem to by mozna ksiazke napisac. Dlatego uwazam ze mechanik powinien miec na godzine wiecej niz lekarz. Bo lekarz musi znac tylko dwa modele a mechanik.........

Tak wiec pisz....

Radio działa?

Idzie przełaczyc cos miedzy navi zmieniarka am fm ustawieniami auta czy klimatyzacja?

Czemu auto było u mechanika i co było robione?

Jaki problem miałes z ktorym sobie poradziłes? To tez wazne bo w e65 wszystko razem jest połaczone. Moze tu jest bład. Jedno zrobione kosztem czegos innego....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
... i weź potem kup samochod od kogos takiego, E65 i "warsztat mi nie jest potrzebny"

 

:duh: :cool2:

Nawet nie będę komentował..czytasz chociaż ze zrozumieniem i zauważyłeś, że to nie moje auto? Oczywiście to pytanie retoryczne i proponuję zamiast nabijać posty wybrać się do mechanika, bo chyba wypada..

 

Rafaello80 wielkie dzięki za zainteresowanie, bo jak sam zauważyłeś ciężko o to w tym dziale..wiem, że to seria 7, ale poziom snobizmu jest tu porażający. Dział e46, e90 czy e60 to inny świat..

Wracając do tematu, w aucie osoby, która poprosiła mnie o pomoc "wybuchł" intercooler. Stał chyba 3 tygodnie u mechanika i robił go mechanicznie, niby rozładował się akumulator a okazało się, że był odłączany. Po naprawie auto nie chciało odpalić, pompa w baku nie dawała ciśnienia, po podłączeniu na krótko auto odpalało. Właściciel myślał, że rozsynchronizował się CAS, to właśnie miałem mu ogarnąć. Okazało się, że tu było wszystko ok a winny był SBSR, który odpowiada za pompę paliwa. Było w nim kilka przerw, zostały naprawione i auto ożyło.

Teraz idrive. Nie działa od momentu naprawy u mechanika, czasem nic nie ma poza znaczkiem bmw, czasem jest główne menu, ale jest brak reakcji na pokrętło, audio nie gra. Właściciel sprawdzał wszystkie bezpieczniki i twierdzi, że są ok, ja ich nie sprawdzałem. Błąd jest taki jak w temacie, jak uważasz od czego zacząć? Mogę sprawdzać moduły pod kątem elektroniki, ale który najpierw?

 

Link do poprzedniego tematu:

viewtopic.php?f=76&t=314775

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tu na przekór raz jest znaczek a raz menu, ale kompletnie w nic nie można wejść, nie reaguje, właściciel nawet mówił, że nie ma "oporu" na pokrętle, nie wiem czy powinien być, bo nie macałem tego jeszcze. Zacznę chyba od tego ASK. Ogromne dzięki za pomoc!

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Sprawa rozwiązana, przyczyną był czytnik gps, po wymianie wszystko działa, dzięki za pomoc!

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.