Skocz do zawartości

E53 X5 m62tu 4.4/4.6is 2003 problem z podcisnieniami/ Odma


bmw3000

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie Witam wszystkich pasjonatów marki, mianowicie spotkal mnie taki problem , zabralem sie za wymiane odmy i separatora w moim x-ie m62tu 4.6is i po rozkreceniu wszystkiego okazuje sie ze mialem chyba zle podlaczone podcisnienia oraz brakuje mi elementu ( pompy powietrza podciesnienia?) samochod normnalnie pracowal , powodem wymiany odmy jest oczywiscie dymienie oraz olej w kolektorze, separator dostalem w sklepie bez problemu , lecz z odma jest maly problem nigdzie jej nie mozna dostac, czy tylko aso? 375zl :roll: , prosze o pomoc jak to ma byc podlaczone , oraz do czego jest ten brakujacy element( zaznaczylem na zdjeciu), czy jest wazny czy nie , oraz zaznaczylem na zdjeciu dwa twarde plastikowe przewody ktore nie byly do niczego podpiete :?: ? jeden za skrzynia a drugi kolo pokrywy zaworow. chce to poskladac jak pan Bóg przykazal licze na pomoc. dziekuje pozdrawiam :lol:

https://naforum.zapodaj.net/25ba1afab28c.jpg.html

 

https://naforum.zapodaj.net/d281c633bf31.jpg.html

 

https://naforum.zapodaj.net/e3d0ca073c0a.jpg.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak

 

Kolego przeczytaj ten temat

viewtopic.php?f=83&t=313647

Ostatnio walczylismy z odmami. Sa tam tez linki do zamiennikow odmy z tego co pamietam, ogolnie w tym tenacie masz wszystko

 

Element zaznacz9ny u mnie jest. Nie wirm co to robi, ale moze ktos sie orinetuje?

 

 

Co do niepodlaczonych przewodow- u mnie tez sa i tez sa niepodlaczone.

Nie wiem co to jest, mialem pomysl (ale byl to pomysl totalnie z d u p y) ze moze ospowietrzenie reduktora i przedniego dyfra, ale pewnie nie.

 

By trza byl9 zobaczyc gdzie one ida.

 

Nie wygladaja jak by mialy byc gdzies podpiete

 

Druga sprawa, to jest twoja decyzja ale pomysl o wymianie tej pokrywy z uszczelka ktora jest pod tymi alu rurkami. Jest zajebiscie duza szansa ze ta pokrywa (valley pan) w koncu pusci i bedzie lecial plyn jak u mnie

 

Aha kolego mam jeszcze prozbe

 

Czy mozesz zrobic zdjecie tych przewodow ktore ida do odmy? (Jeden z pokrywy a drugi z separatora)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego dziekuje za szybka odpowiedz, czytalem wlasnie caly ten temat ktory mi podeslales ,niezle cyrki :lol: :lol: momtami bylem przerazony , duzo jest napisane ze warto odkrecic ta rure co idzie od silnika do odmy kolo kolektora wydechowego , chyba tez to zrobie tylko problem taki ze autko stoi za domem i nie mam aktualnie mozliwosci wjechania do garazu..wiec taka kijowa robota na sniegu. zdjecie rurek zrobie Ci jutro, czy te weze od metalowej podwojnej rurki do separatora odmy tez warto wymienic ?mozliwe ze sa uszkodzone? kurcze nadal nurtuje mnie fakt iz brakuje mi tego elementu ktory zaznaczylem na zdjeciu i podcisnienia ktos poknocil.. :mad2: :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zrobil teraz tak:

 

Jak dasz rade zdjac te weze co ida do metalowej rurki (scarab pisal ze sie da bez pr9bl3mu) to je zdejmij przeczyscij itp.

 

Ja jal bym teraz to r9zbieral to wzialbym przezroczystego weza, zalozyl na ta rurke i ciagnal olej ustami.

 

W wezu zobaczysz czy idzie czysty czy z maslem.

 

U mnie ta metalowa byla czysta ale juz weze ktore do niej ida calowicie zalepione syfem i popekane od starosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Messix a u mnie odwrotnie niz u cb u mnie ten syf jest w metslowej rurce i zamarzl mi juz 2 raz myslalem ze przemycie benzyna pomoze ale niestety musze wyjac polozyc w cieple miejsce zeby rozpuscilo wszystko i przemyc tylko pytanie czym skoro zwykla benzyna nie przemyla tego
BMW X5 E53 4,4i V8(286KM)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Probowalem to maslo i syf rozpuszczac benzynami i rozpuszczalnikami ale nic nie szlo.

 

Nawet grzalem opalarka az weze sie topily i [BAD].

 

Najepiej to karcher albo kran z ciepla woda i plukac, potem przedmuchac sprezarka.

 

Ew sprobowac zmywacz do hamulcow, wurth lub keenflo sa niezle, moze pomoga. Mialem ale nie kojarze czy to soe rozpuscilo bo mylem tym kolektor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz kolego czesci przy kupnie zwróć uwage bo sa dwie odmy a roznia sie tylko kroccem u mnie szedl z tym cienkim wejsciem na wezyk:

 

http://fotowrzut.pl/VOPZO7EJ29

 

http://www.iparts.pl/auto-czesci/odpowietrzenie-odma-skrzyni-korbowej,bmw,x5-e53-od-2000-05,4-4-i-286km,16-4343-13042-100760.html

 

I podstawa wyczyscic dokładnie ten metalowy bo inaczej kicha a co do twojego pytania to u mnie i u reszty kolegow odma była nierozbieralna wiec membrany nie wymienisz samej:(

BMW X5 E53 4,4i V8(286KM)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.