Skocz do zawartości

Problem z obrotami po wystrzale w tłumik E46 330Xi


lokaczbmw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wracałem z pracy i podczas gwałtownego hamowania zgasł mi silnik i nastąpił jakiś wybuch. Wydaje mi się, że wystrzał był w tłumik, bo strasznie zaczęła latać przepustnica w wydechu końcowym i słychać jakąś nieszczelność przy kolektorze wydechowym. Od tamtej pory nie nie mam wolnych obrotów, a dokładnie skaczą od 300 rpm do 1500 rpm. Do tego jeszcze strasznie zmienia biegi przy redukcji(jest to automat), straszne jest uderzenie jakbym redukował z piątki na dwójkę. Pojechałem na kompa i pokazało przepływomierz i oba czujniki wałków rozrządu. Wymieniłem przepływomierz i nic nie pomogło. Odłączyłem zawór disa i wolne obroty są o niebo lepiej, prawie dobrze, ale ogólnie to nie jest to co powinno być. Co jeszcze zauważyłem, że raz działa mi wspomaganie hamulca, a raz nie i jest twardy pedał, oczywiście wyczułem to podczas jazdy. Czy jest możliwe, że walnął zawór disa, a komputer pokazał przepływkę i czy jak zawór disa by nie działał poprawnie, to wspomaganie hamulca by wariowało? Wyciągałem zawór disa i klapka jest cała i chodzi normalnie, ale może zepsuło się coś elektrycznie? Macie jakieś pomysły, bo wydałem już na darmo kasę na przepływkę i nie chciałbym jeszcze niepotrzebnie wydać na zawór disa, zwłaszcza, że tani nie jest. Najchętniej bym od kogoś podmienił, ale nikt w okolicy nie ma takiego silnika ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.