Skocz do zawartości

Problem z rozruchem e61


kaco

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich kolegów. Auto jakiego dotyczy to 525d lci.

Po zakupie ok pół roku było ok. W grudniu pojawiły się problem z kasowaniem się zegarka, przebiegu dziennego i średniego spalania. Raz samochód nie odpalił po postoju ok 3 godzin od przyjazdu. Nie pojawiały się komunikaty o rozładowanym aku. Sprawdziłem datę na akumulatorze i wyszło że ma 10 lat. Siedział tam od nowości. Poczytałem forum i wszystkie te problemy wynikały ze słabego akumulatora. Wymieniłem akumulator na Baren

http://www.baren.com.pl/index.php?option=com_k2&view=item&id=84:vr-900&Itemid=22

Pojemność i prąd rozruchowy taki sam jak w oryginale. Zrobiłem rejestrację.

I teraz do sedna. Problem jest nadal. Parę razy nie odpalił po jednodniowym lub krótszym postoju. Nie wyświetla komunikatu o słabym akumulatorze. Kasuje przebieg, zegarek jak wcześniej. Ładowanie na wolnych obrotach 13.2 V bez względu na ilość zał odbiorników. Na obrotach 14.2V do 14.6V w zależności od tego czy włączy się grzanie dupy i światła czy nie. Dodam iż przed tym jak nie odpala na chwilę pojawia się auto na podnośniku. Wtedy kasuje zegary.

Potem jak odpalę z kabli i zgaszę pojawia się samochód bez podnośnika co oznacza że auto nie potrzebuje zgłoszenia do serwisu.

Zauważyłem dziwną zależność tzn. Jak pakowałem auto do wyjazdu na ferie teraz to przy otwartych drzwiach lub klapie jak zgasił światło w środku i potem dopiero go zamykałem to był właśnie ten problem z rozruchem. Wcześniej też to zauważyłem. Ale jak normalnie zamknę i to po mroźnej nocy to wczoraj zapalił. Nie sprawdzałem jeszcze poboru prądu. Może coś nie usypia?

Pomocy bo zgłupiałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.