Skocz do zawartości

F10 błąd: 4805B9 prawy aktuator


Patryk1980

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z hamulcem parkingowym na komputerze pojawił się błąd 4805B9 Right actuator, line fault wymiana aktuatora na kolejne dwa nic nie dało, również zmiana modułu EMF (wymieniłem na dwa kolejne) nic nie wniosła przejścia sprawdzane były, aż do przycisku i są bez zarzutu.

Żeby było śmieszniej hamulec zaciąga się i w pełni działa, a jedynie powraca błąd w ISTA -czy ma ktoś pomysł cóż to może być lub gdzie szukać przyczyny?

 

Rozumiem, że problem gdzieś istnieje po CANie -póki co dwa warsztaty poddały się, ale nie mniej męczy mnie to :( (chociaż jak wspomniałem wszystko działa idealnie).

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś sugestie masz ewentualnie o czym poinformować przy sprawdzaniu kogoś kto będzie to diagnozował?

 

Po podłączeniu jedyny błąd jaki pojawiał się, to właśnie ten EMF i w żadnym innym module nic się nie pojawiało -pytania laika ale w dwóch warsztatach ręce rozłożyli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi bardziej gdzie ewentualnie dalej można szukać błędu -to wygląda na błąd komunikacji, bo fizycznie wszystko działa -klocki wymieniałem w serwisie BMW i po tym zaczęło się, może zbieg okoliczności. Niestety serwis kolokwialnie umył od tego ręce i olali mnie.

Przejścia były sprawdzane od aktuatora do emf i od emf do przycisku hamulca i po tej linii problemu nie było.

Co byś dalej sugerował zweryfikować?

Problem też tkwi w tym, że nie mam schematu, ani oprogramowania, a gryzie mnie ten błąd -który po skasowaniu wraca momentalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Patryk , w mojej F10 jest dokladnie to samo , wymiana tarcz i klockow w ASO , i blad prawego .

Niestety aso nie widzi problemu poniewaz nic w aucie nie sygnalizuje bledu , z tego co slyszalem przy montazu mogl spasc im zacisk i jest uszkodzony kabel .

 

Do wymiany bedzie wiazka hamulca recznego : https://www.bmwstore.pl/pl/katalog/diagram/61_2673-rozne-komplety-przewodow/vC520895#part01

 

Ogolnie sprobowac mozesz pociagnac do odpowiedzialnosci ASO , tylko ciekawe czy ci sie uda .....

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.