Skocz do zawartości

e61 520d nie odpala za każdym razem


mariusz77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, problem pojawił się parę tygodni temu, jeszcze przed mrozami. Samochód sporadycznie nie odpalał za pierwszym razem. Pojawiał się komunikat o uszkodzonej pompie paliwa, za trzecim , czwartym razem odpalał normalnie, a błąd znikał. Udałem się do mechanika na diagnostykę, która wykazała uszkodzony sterwnik świec oraz podgrzewacz filtra paliwa. Części wymienione, niestety po paru dniach problem powrócił z tymi samymi objawami i tym samym komunikatem o pompie paliwa.

Czy jest możliwe, że któraś z wymienionych części jest wadliwa, czy może problem tkwi w samej pompie? Dodam , że akumulator jest jeszcze fabryczny, czy może jest na tyle słaby, iż powoduje takie problemy z odpalaniem?

Bedę wdzięczny za jakieś sugestje, jutro wybieram się znów do mechanika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A filtr paliwa wymieniłeś?

 

Sprawdź wtyczkę przy sterowniki świec i poproś kaj czymś do kontaktu. Następnie znowu komputer.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy filtr nie występuje przypadkiem w zestawie razem z podgrzewaczem? Prosiłem również o jego wymiane i taką otrzymałem odpowiedź. Myślę, że p.Adam z ACS włożył nowy. Zwrócę jeszcze uwagę na wtyczkę.

Dziękuję za podpowieź speed1211

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, właśnie jestem po wizycie z moim problemem w ACS w Raszynie. Po podpięciu pod komputer wyszedł błąd sterownika silnika - brak komunikacji między pompą paliwa a sterownikiem. Dodatkowo został sprawdzony przewód i wtyczka od wymienionego wcześniej sterownika świec żarowych, wszystko tam w porządku. Filtr paliwa jest nowy, wymieniony razem z podgrzewaczem. Według Pana Adama, od strony mechaniki wszystko ok- stawia na uszkodzony sterownik i polecił mi wizytę w ELEKTRONIKA Jacek Grabowski na ul.Puławskiej w Piasecznie.

Mam wrażenie, że problem z odpalaniem samochodu nasilił się podczas mrozów, po dłuższym postoju. Dzisiaj pali normalnie, a trochę się pokręciłem po mieście :D Jestem umówiony w ELEKTRONICE, że oddam samochód za pare dni jak problem znów będzie się pojawiał, tak aby mogli postawić właściwą diagnozę.

Przy okazji dowidziałem się, że sterowników SIMENS podobno się nie naprawia tak więc mam nadzieję, że posiadam BOSCHA.

Doradźcie Koledzy co dalej... może podjechać jeszcze do innego mechanika, chociaż z usług ACS jestem bardzo zadowolony już od ponad 8 lat, lub do innego elektronika. Może kogoś polecicie, nie chcę gdzieś stanąć samochodem na amen, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Może kogoś polecicie, nie chcę gdzieś stanąć samochodem na amen, pozdrawiam.

 

Podobno jak ACS sobie nie radził to Krzysztof Seweryn dawał radę, ponoć jeden z najlepszych speców od bmw w Wa-wie.

 

https://panoramafirm.pl/mazowieckie,,warszawa,targ%C3%B3wek,%C5%BCyzna,2/auto_sew_krzysztof_seweryn-ktixc_pce.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.