Skocz do zawartości

Bmw f20 M pakiet


danyblack1987

Rekomendowane odpowiedzi

Jako ze bede niebawem posiadaczem bmw f20 chcialbym sie dowiedziec o m pakiecie w tej wersji....

To tylko zderzaki i progi oraz srodek czy cos wiecej?

Czy zderzaki m pakietowe daja sie latwo wstawic to zwyklej wersi czy trzeba zmieniac wzmocnienie zaczepy itd?

Wiem tylko o wersji urban i sport i nie za bardzo mam pojecie czym sie roznia....

Z gory dziekuje za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylny zderzak pasuje P&P, przy przednim trzeba wymienić wloty na hamulce, centralny wlot, dolne wzmocnienie zderzaka + mocowania do niego i adapter osłony pod silnik. Progi pasują P&P. Radzę po części udać się do ASO bo na allegro mirki potrafią cenić drożej za używki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ktoś już przerabiał przedlifta na m pakiet ? Przydałoby się czyjeś doświadczenie...

Akurat mam lekko przetarty przedni zderzak i korzystając z okazji sam przód bym ogarnął.

Patrząc na allegro to wloty na hamulce nowe 90 zł za szt,wzmocnienie dolne używka 150 zł ,adapter osłony pod silnik niby nówka 120 zł reszty nie znalazłem ale warsztat blacharski znalazł by mi te części w ASO już po prostu.

Do tego zderzak jakaś używka kilka stów plus możliwe jego lakierowanie oraz potem oklejenie na czarny mat.

Troszkę roboty jest ale moim zdaniem dużo lepiej się prezentuję przód w m paku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kojarzę to użytkownik powyżej Twojego posta się do tego przymierzał ,ale nie wiem czy dokończył, możesz do niego na PW napisać, bo on teraz zmienił dział na f07.

Poniżej wrzucam Ci jego temat i tam były zderzaki od m-pakietu już kupione, ale niewiadomo co dalej.

Co do mikroczęści wloty i jakieś inne pierdoly to popatrz na allegro i w BMW bo czasem taniej wychodzi kupić nówki w BMW jak używane na Allegro, ja przy E87 zderzak kupiłem na Allegro i z tego co pamiętam to najlepiej było kupić z halogenami przeciwmgielnymi, żeby nie okazało się, że zaczepy pourywane a wszystkie pierdoły to już w BMW.

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=211&t=263614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie zawsze jakiś punkt zaczepienia.

Tak jak mówisz te drobne części lepiej już w ASO skoro cena podobna,przynajmniej nie będą nieuszkodzone.

Ciągle myślę czy 1 ze mną zostanie bo jeśli tak wtedy zabieram się za rozrząd oraz m pak z przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi się wydawało, że gdzieś to rzuciło mi się w oczy kiedyś jak szukałem w necie informacji na temat przerobienia prelci na lci,

http://www.babybmw.net/forum/viewtopic.php?f=63&t=68017

nie czytałem tego, ale wnioskując pod zdjęciach i długim opisie myśle, że będzie wszystko wytłumaczone co i jak. :cool2:

Tył z tego co kojarze to P&P tak samo było w E87.


#edit z tego co widzę to kilka osób tam to robiło, dla przykładu

"Yes i have recently done this to my 1,er and can confirm that it,s a straight swap"


potwierdzenie co do tyłu

"Rear bumper will just bolt on, as he says in his guide"


więc gdzieś nawet w tym poradniku musi być o tym wzmianka


#edit2

tak na szybkości przejrzałem i jest tam wszystko wytłumaczone co i jak, wszystkie częsci które potrzebne do przedniego zderzaka oraz wzmianka o tym, żeby najlepiej przedni zderzak kupić ze światłami przeciwmgielnymi, czyli tak jak w przypadku e87

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witajcie, czy któryś z kolegów ogarnął już kompleksowo temat dołożenia m-pakietu w F20 LCI ?

Z tego co czytałem zderzak tył i progi podchodzą p&p

Z przodu natomiast trzeba zmienić kierownicę powietrza między zderzakiem a chłodnicami, absorber(styropian) belki zderzaka, kanały powietrza na hamulce.


Pytanie co jeszcze jest konieczne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie to czytałeś, ale tył nie podchodzi P&P, jeśli chodzi o wersje LCI.

Progi nie wiem, ale raczej na 90% powinno pójść P%P.

Przód dodatkowo uszczelka lewa i prawa, kanał powietrza dolny, prawa kratka ozdobna zależne od silnika, ale widzę, że masz diesla, więc tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tyłu musisz wymienić prowadnice lewa, środkowa i prawa.

Ja u siebie w prelci miałem m-pakiet i po przeróbce na lci musiałem i tak to wszystko wymieniać.

Uszczelki

3OXNON8.jpg


kratka

61mEO71.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przebrnąłem wreszcie przez przeróbkę F20 2017r, na M-Pakiet więc opiszę od siebie co i jak:

Co musimy wymienić z przodu:

-Zderzak

-Absorber (pianka) zderzaka

-Dolna kierownica powietrza

-Kanały powietrza na hamulce (obie części) Lewa+Prawa strona

-Dolna belka zderzaka

-Dolne strefy zgniotu L+P (element deformujący fachowo)

-Łączniki zderzaka z nadkolem (tzw trójkąty) - to co wyżej wstawił Duffy


Progi + koniecznie listwy mocujące 51778056814

(wystarczy wymienić ostatnie listewki (przy tylnym kole) czyli L4+P4 aczkolwiek nie można ich kupić w ASO solo tylko wszystkie w kpl.)


Tył:

-Zderzak

-Boczne śizgi/mocowania zderzaka L+P


Tyle. Gdyby mi się coś jeszcze przypomniało to dopiszę.

Koszt na częściowo nowych a częściowo używanych częściach to ok 5tys zł bez lakierowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.