Skocz do zawartości

Nowy akumulator 5GT 535i


damian_nl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Z dnia na dzień zauważyłem że auto coraz ciężej odpala jakby na resztkach akumulatora. Myślę, że akumulator powoli umiera. Zrobiłem trase 2000km i nic to nie dało. Myślę, że czas na nowy. Pytanie brzmi czy trzeba adaptować nowy akumulator czy standardowa wymiana? Przed wymiana sprawdzę sobie jeszcze ładowanie, ale wątpię żeby tam coś siedziało.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli akumulator jest jeszcze fabryczny, to najpewniej spisać z niego numery części i zakupić nowy na tej podstawie. Jeśli nie jest to AGM to sklanialbym się do Varty/Bosch silver. Oczywiście akumulator trzeba adaptować. Pozwala to wyzerowac w sterownikiu informacje o SOC,SHC o ile dobrze pamiętam,czyli informacje o cyklach ladowania.

Generalnie w BMW jak bateria wytrzyma 5 lat to i tak nieźle. Za dużo elektroniki. Całkiem możliwe ze ten akumulator włożony do innego auta będzie całkiem sprawny i jeszcze długo pochodzi. Miałem tak w swoim BMW, komunikaty o akumulatorze, dalem wiec nowy, a ten niby stary dalem do T5 i chodzi rewelacyjnie juz 2 lata, a jego sprawność to ponad 70%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Nie mam jeszcze żadnych komunikatów. Wnioskuję że ten umiera po sposobie zapalania silnika. Jakby resztkami sił. Po jeżdżę na nim jeszcze trochę i zobaczę. W weekend zrobię kolejna trasę około 1200km i zobaczymy czy to coś da.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Może wystarczy naładować aku, Ja u siebie podłączyłem na noc i jest ok. Możesz sprawdzić napięcie na, zegarach masz tam ukryta funkcję,gdzie dodajesz ostatnie 5 cyfr z vinu i można to sprawdzić . Zobacz na Youtube jest filmik Jak to zrobić .Jak masz dużo poniżej 12 v to chyba czas na nowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.