Skocz do zawartości

Ringi- problem


Villain

Rekomendowane odpowiedzi

Zauwazylem ze od jakiegos czasu w jednej przedniej lampie raz swieca ringi a po ponownym odpaleniu juz nie, albo przestaja swiecic podczas jazdy i wywala komunikat. Dziwne ze dzialalo caly czas, potem raz dzialalo raz nie, a teraz nie dziala wcale.

Oczywiscie zarowka/led sprawne, zauwazylem na probowce przy kostce ze nie ma tam w ogole pradu, nic nie grzebalem, nic nie moglo sie urwac, bledu nie mozna skasowac, wyskakuje:

 

9CBC  short circuit error 1
boundary light left (E60, E65), outside (E60-Halogen)  0-n
Signal or value above threshold   
Test conditions fulfilled   
Error present now and already stored   
Error would not cause a warning lamp to light up

 

Nie dziala tylko jedna postojowka, reszta oswietlenia sprawna, lampy sa suche, niezaparowane. Kable nie wygladaja nigdzie na uszkodzone, bezpieczniki tez ok, zreszta gdyby padl to nie swieciloby nic, a nie sam postoj, niby pierdola, ale takie najbardziej wkurzaja. Jakies pomysly jak to rozwiazac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wepnij oryginalną żarówkę w kostkę i poobserwuj. Instalacja elektryczna sama z siebie rzadko się psuje bez udziału człowieka lub gryzonia. Stawiałbym na chińszczyznę. U mnie te zas..ane markery działały średnio po 3 miesiące wiec jak już pisałem wywaliłem je i po rozklejeniu lamp zamontowałem ringi led.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpinalem oryginalna zarowke i tez nic, przepinalem stronami i tez zero rezultatu, poniewaz na jednej kostce nie ma w ogole napiecia, wszystkie inne swiatla dzialaja, tylko jedna pozycja w jednej lampie, kable cale, bezpieczniki sprawne, jakies pomysly jak to ogarnac?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też coś wyskakiwał błąd świateł postojowych a dokładnie prawego...mechanik pogrzebał coś polutował i jest ok.

Przed zmianą ringów było ok. Może coś z przetwornicą ?

Teraz mi czasem wyskoczy z drugiej strony i myślę że jakość tych ringów jest chyba kiepska albo mam tak przez wilgoć która była w środku reflektora...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed zalozeniem markerow nie bylo takich problemow, potem swiecily ok, po jakims czasie raz jeden swiecil potem nie, a na koncu juz wcale bo nie dostawal pradu. Dziwna sprawa, przewod od postojowek prowadzi do grubej wiazki, nie widac zeby byl uszkodzony, a calej wiazki rozbierac nie bede bo do tego trzeba by bylo sciagac zderzak i pare innych elementow, a i tak to nie gwarantuje rozwiazania problemu, mysle czy to czasami nie jest wina modulu swiatel, nie wiem nawet jak to sprawdzic i dojsc do sedna problemu. Kto to w ogole ogarnie? Taka pierdola, a tak denerwuje..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Villain a masz może zainstalowane tool32? najwidoczniej miałeś gdzieś zwarcie i moduł odciął zasilanie aby nie doprowadzić do katastrofy :) da się to zrobić ale potrzebny będzie właśnie tool32.

masz moduł FRM? czy LM?

 

Wielkie dzieki za jakikolwiek trop! :)

5min troche poszperalem o tym w internecie i znalazlem rozwiazanie :D

 

Okazalo sie ze wcale nie musi byc zwarcia w obwodzie, wystarczy ze komputer iles razy wyswietli ten sam blad i odcina prad w tym przypadku do jednej postojowki.

Wystarczy poprzez tool32 znalezc ten blad w obwodzie modulu swiatel, w moim przypadku LM i wykasowac wartosci.

Doslownie 5min roboty, gdzie pierwszy raz mialem stycznosc z tym programem i jeszcze na "goraco" pisze o tym z auta, w koncu ta nieszczesna postojowka juz dziala :cool2:

 

Dla potomnych instrukcje jakie znalazlem:

viewtopic.php?f=48&t=238894

http://blog.obd2express.co.uk/2015/09/03/bmw-reset-short-circuit-counter-with-ediabas-tool32/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Villain, o ile mi wiadomo to moduł odcina prąd w momencie kiedy kidadziesiąt razy pojawi się jakieś zwarcie, o czym mówił też Twój błąd: "9CBC short circuit error 1" W tym wypadku jest to chyba 50 czy 60 prób :)

Pośmigaj trochę i jeżeli zechcesz to powiem Ci jak sprawdzić czy zwarcie nadal się pojawia i ile już naliczyło :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.