Skocz do zawartości

soft do 330


KACPER

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Dalem ostatnio moja 330d E46 na przeglada i przy okazji chcialem, zeby mi zrobili spryskiwacze reflektorow, ktore po prostu nie dzialaly. Facet mi powiedzial, ze komputer mu pokazuje jakies bledy u musi wgrac nowszy/inny soft do komputera, ktore nie ma i czeka az mu go wysle od Fus'a..

Czy ktos z Was wiec moze o co tutaj chodzi ? Jaki soft od potrzebuje ? Moze ma go kos z Was ?

 

dzieki za wszelkie odpowiedzi

 

KACPER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze odpisz czy auto wstawiłeś do autoryzowanego serwisu na przeglą, czy też raczej do drugorzędnego warsztatu.

 

Po drugie z Twojej wypowiedzi nieodpowiada mi za bardzo podejście goscia do przedstawienia Tobie problemu.

Według mnie, jeżeli komputer wykazuje jakieś błędy to należy szukać przyczyny ich wystąpienia, a nie jak to można powiedzieć pałą narzucić inne oprogramowanie.

Faktem jest że np dla wymiany przepływki wypada sprawdzić czy aby wszystko mieści się w parametrach właściwych i ewentualnie dla prawidłowej weryfikacji tych danych przez sterownik wgrywać odpowiedni soft dla właściwej pracy silnika. Ale tylko w podobnych przypadkach.

Jeżeli na Twoim obecnym sofcie wszystko było w porządku i nic nie było wymieniane na nowe lub inne, to nie ma narazie potrzeby wgrywania innego softu.

Zgodzę się ze zmianą softu w przypadkach, kiedy silnik traci na mocy, co jest odczuwalne, komputer nie wykazuje błędów i mechanik jest pewny sprawności wszystkich urządzeń i przyrządów mierniczych, a wywnioskować to może na podstawie odczytywanych parametrów w trakcie pracy silnika. Wkońcu przecież wszystko się zużywa. Ale jeszcze raz powtarzam, nie powinno się zmieniać oprogramowania celem usunięcia wykazywanych błędów. Są to błędy jakie sterownik wykrywa w podzespołach silnika i je należy najpierw dokładnie zweryfikować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze odpisz czy auto wstawiłeś do autoryzowanego serwisu na przeglą, czy też raczej do drugorzędnego warsztatu.

 

Przede wszystkich auto wstawilem do "zwyklego" warsztatu, ktory polecil mi znajomy - czego coraz bardziej zaczynam zalowac.

 

Koles powiedzial, ze komputer pokazywal jakies blady. On wyslal te bledy do BMW Fus i Ci powiedzieli, ze wysla mu nowy soft do wgranie bo ten ma bledy.

 

Tyle wiem..

 

KACPER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tych błędów, które zostały wysłane. Ale jeżeli komputer jakieś błędy rejestruje to nie w wyniku tego że sam soft padł.

Błędy które sterownik rejestruje są wynikiem odczytów danych z urządzeń mierniczych przy silniku i jesli są one uważane jako błędy to należy je usunać a nie dostosowywać oprogramowanie do nich.

Zanim gdziekolwiek uderzysz ponownie spróbuj poczytać ten temat.

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=29414

Opisałem tu pewną dolegliwość której nawet serwisy do tej pory nie znają w tych typach silnika i może ona mocno wpływać na dane z urządzeń mierniczych silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.