Skocz do zawartości

E46 330d - wariujący climatronic


Daan17

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Miesiąc temu stałem się posiadaczem e46 330d :D

Od czasu zakupu borykam się z problemem z klimatronikiem.

Przy ustawionej temperaturze 21' w aucie było albo strasznie zimno albo za gorąco. Po podpięciu pod komputer, pokazał się błąd z czujnikiem dmuchawy.

Mimo, że dmuchawa działała, manualnie reagowała na ustawienie obrotów to zdecydowałem się na wymianę rezystora. Po wymianie jeża klimatronik zachowuje się nieco inaczej, po włączeniu zapłonu dmuchawa faluje, po odpaleniu auta zaczyna chodzić płynnie, wydawało mi się, że wszystko się polepszyło, jednak dzisiaj przy ustawionej temperaturze 19 stopni prawie się ugotowałem a obroty dmuchawy prawie zamykały zakres :evil: dopiero po zmniejszeniu temp. do 16 stopni obroty zmniejszyły się o dwie kreski.

Miał ktoś podobny problem ? Bo mi powoli kończą się pomysły :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po podpięciu kompa powinno Ci pokazać który czujnik . Czujnik to nie tylko "jeż", ale są też dwa czujniki temp.

Jeden jest zaraz za lewą krateczką przy wyświetlaczu klimatronika , a drugi w obudowie nagrzewnicy (Czujnik temp. nagrzewn./parownika).

Mi klimatronik wariował w poprzedniej E46 przez walnięty czujnik nagrzewnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kompie pokazało, że jest przerwa w obwodzie na czujniku dmuchawy, więc nieświadomy byłem pewny, że czujnik dmuchawy=rezystor dmuchawy.

Zapomniałem jeszcze wspomnieć o braku czujnika temp. zewnętrznej, czy on też może mieć wpływ na działanie klimatronika ? I jeszcze zastanawia mnie to falowanie obrotów dmuchawy po zapłonie, na poprzednim rezystorze nie było czegoś takiego, czy to norma ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jakiej firmy jez? Nowy?

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Przecież 99% używanych jeży jest niesprawnych :roll: ile dałeś? Nowy behr to chyba 180,-

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież 99% używanych jeży jest niesprawnych :roll: ile dałeś? Nowy behr to chyba 180,-

Kupiłem za przysłowiową flaszkę :mrgreen: znajomy twierdził, że chodził do końca i nie było problemów. Czyli rozumiem, że nie powinno falować ? :mad2:

Idzie jakoś sprawdzić miernikiem tego jeżyka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja tego nie robilem, ale da sie, nie jestem elektronikiem, wiec nie podpowiem. Nie wiem jak w tym jezu, ale w fordzie znajomy niby przeczyscil jakies styki po otwarciu i bylo ok. Nie moze falowac, nie rozladowuje Ci przypadkiem akumulatora?

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozładowuje akumulatora i po odpaleniu auta przestaje falować.

Widziałem gdzieś tutorial jak naprawić jeża, naprawa polega na poprawieniu ścieżek cyną, jednak nie chce się tego podejmować bo nie mam pewności co do sprawności tych rezystorów :)

Na razie zamówiłem nowy czujnik temp. zewnętrznej (nie mam go wcale) i jeśli nic się nie polepszy dobiorę się do tego czujnika temp. przy nagrzewnicy, może uda mi się go jakoś przetestować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.