Skocz do zawartości

e46 325i przegrzewa sie silnik


lysykulak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem, wskazówka temperatury silnika najpierw rosła pow. 90 stopni az do czerwonego stojąc w miejscu, natomiast teraz zaczelo nawet w czasie jazdy. Gdy to sie stało zgasiłem silnik, i dotykałem za oba węże chłodnicy, ten u góry był gorący natomiast ten na dole zimny. Czy to moze byc powodem tego ze sie grzeje? Czy to znaczy ze termostat do wymiany?

Drugi problem moze byc tez zwiazany z tym: gdy silnik zalapie temperatury wlacza sie cieply nawiew i po chwili zapala sie kontrolka chłodnicy(plyn mam ok), a gdy zatrzymam się na 5-10sekund, nawiew zwalnia i za chwile juz wieje zimnym powietrzem.

 

POMOCY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Robiłeś coś z układem chłodzenia? Bo może być zapowietrzony, nie masz wycieku? Masz wentylator elektryczny czy wisko? Do sprawdzenia wycieki (króćce, zbiornik, przewody), szczelność chłodnicy, termostat, pompa wody ewentualnie wentylator lub wisko.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego co Maniek napisał to bym dopowiedział że najpierw bierz się za to co proste i nie kosztowne tj przeprowadzić solidną procedurę odpowietrzania bo może być gdzieś w układzie uwięziony pęcherz powietrza.

Czy sprawdziłeś czy masz w zbiorniczku mały przelew ?

Możesz mieć bardzo mały wyciek czego od razu nie widać i on może powodować zapowietrzenie.

Jak jest termostat nie sprawny a wszystko inne sprawne to ogrzewanie Ci powinno działać ale jak wiemy usterki lubią chodzić parami więc wszystko należy sprawdzić metodycznie i skrupulatnie.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz na mysli mały przelew w zborniczku? Krótko mam bmw i się uczę dopiero. Jesli chodzi Ci o korek do wlewu płynu do chłodnicy to jak odkręcałem kiedyś na ciepłym to wylewało się sporo płynu, natomiast na zimnym mam jakoś na minimum płyn

 

Dodam ze pod kompem jak podpinałem, pokazalo Błąd nawiewu 1A, ale najwazniejsze dla mnie w tym momencie to problem grzania sie silnika

Edytowane przez lysykulak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak włączyłem silnik i odkreciłem korek od chłodnicy to nie przelewa mi tak płynu jak na filmiku, wgl nic sie nie dzieje w srodku... Czy mam sprobowac odpowietrzyc układ dolewajac płynu i odkrecajac ten korek odpowietrzajacy zeby sprawdzic czy przyczyna jest wlasnie zapowietrzenie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat odpowietrzania był wałkowany wielokrotnie i na forum tego znajdziesz na tony.

Poszukaj jak się odpowietrza bo to Ci się przyda na zawsze.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie sie tego nauczylem z neta i powiem tak. Kontrolka chlodnicy juz sie nie zapaliła, ogrzewanie stojac w miejscu juz działa, i silnik nie przegrzewa sie(jak narazie) weszło 750ml płynu, aż i tylko bo tylko tyle mialoby az takie znaczenie?

Co prawda kontrolka dalej sie zapaliny ale na sekunde doslownie i zgasla wiec na zimnym bede musial znowu sprawdzic stan. Ale jesli to było to, to powiem szczerze ze sie ucieszylem bo nie trzeba chyba nic robic z termostatem, dzieki wielkie za odpowiedzi. Jak pozniej jeszcze sprawdze ten stan płynu to napiszę co i jak bo może komus sie przyda to co mi sie działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Włącz test 7.0 na zegarach i obserwuj temperaturę, wskazówka w pionie jest od 70 do 115 stopni, więc niewiele to mówi.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.